sobota, 20. prosinec 2014

Česká filharmonie bude na Nový rok rozdávat emoce s Kněžíkovou a Plachetkou

Napsal(a) 

Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka, foto Ilona Sochorová Kateřina Kněžíková a Adam Plachetkafoto: Ilona Sochorová
Pražské Rudolfinum se 1. ledna 2015 rozezní italskými melodiemi v podání České filharmonie pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila. Pěveckými protagonisty večera budou sopranistka Kateřina Kněžíková, která zastoupí indisponovanou Ailyn Pérez, a basbarytonista Adam Plachetka, který se podílel na celkové dramaturgii večera. Koncert je již beznadějně vyprodaný a bude živě přenášen kanálem ČT art od 20.00, jeho generální zkouška o den dříve v 11.00 stanicí Český rozhlas Vltava. 

S nápadem sestavit celý večer z árií a duetů italského bel canta přišel Adam Plachetka a program koncertu navrhl ve spolupráci s dirigentem Tomášem Netopilem. Posluchači se mohou těšit na stylově vytříbený koncert ve společnosti vrcholných děl Gaetana Donizettiho, Gioacchina Rossiniho a Giuseppe Verdiho. Své umění předvede i orchestr, a to především ve dvou virtuózních Rossiniho předehrách k Lazebníkovi sevillskému a Vilému Tellovi a Verdiho baletní hudbě z Macbetha.

„Při tvorbě repertoáru večera jsem dostal více méně volnou ruku,“ vysvětluje Adam Plachetka. „Snažil jsem se přijít s něčím, co koresponduje s novoroční atmosférou a bude v mém podání rovněž nové pro české publikum.“

Celkové italské ladění koncertu by podle slov Tomáše Netopila mělo evokovat novoroční přání České filharmonie posluchačům: „Koncert by měl mít příjemnou, svěží a voňavou atmosféru, plnou slunce, emocí a lásky.“

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.