čtvrtek, 3. leden 2008

Annette Dasch v Praze připomene výročí narození W. A. Mozarta

Napsal(a) 

Annette Dasch, foto Daniel Pasche/Sony BMG Annette Daschfoto: Daniel Pasche/Sony BMG

Letošní výročí narození jedné z největších hudebních osobností všech dob W. A. Mozarta oslaví Národní divadlo společně s přední světovou sopranistkou Annette Dasch . Koncert pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila proběhne přesně v den Mozartových narozenin - 27. ledna ve Stavovském divadle.

Před českým publikem debutující pěvkyni Annette Dasch doprovodí orchestr Národního divadla. V rámci večera zazní mimo jiné Symfonie č. 41 C dur „Jupiterská“ a slavné koncertní árie Bella mia fiamma, Vado, ma dove? .

Německá sopranistka Annette Dasch patří k nejmladší pěvecké generaci, a přesto má za sebou již obdivuhodnou řadu velkých rolí na světových operních scénách, např. Mozartovu Donnu Elvíru v milánské Scale, Paminu a Hraběnku v mnichovské opeře, Offenbachovu Antonii v Opéra National de Paris a mnoho dalších. K jejím nedávným významným úspěchům patří především Haydnova Armida, jíž v létě 2007 nadchla publikum na Salzburger Festspiele. Kritika ji označila za novou bohyni operního nebe a její kvality bez zaváhání srovnává se slavnou Annou Netrebko.

„Jsem velmi rád, že narozeniny W. A. Mozarta můžeme oslavit společně s mladými, ale již světově proslulými umělci, jako je Annette Dasch a Tomáš Netopil. Naznačujeme tím zdejšímu publiku, na jakou dramaturgii a interpretaci se může těšit na našich scénách,“ říká šéf opery Národního divadla Jiří Heřman.

Annette Dasch, Praha – Stavovské Divadlo, 27. 1. 08

odkazy

Národní divadlo

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.