Soutěže

Soutěž o CD se Stabat mater Jakuba Jana Ryby

Ansámbl L'armonia terrena se svým uměleckým vedoucím Zdeňkem Klaudou vydal na konci loňského roku nahrávku se Stabat mater Jakuba Jan Ryby. „Znalci Rybova díla mluví o této Stabat Mater  jako o nejzávažnějším skladatelově díle, a pokud si nahrávku poslechnete bez předsudků, zjistíte, že společné rysy s vánoční Rybovkou tu samozřejmě jsou, ale zároveň budete překvapeni vyzrálostí oratoria, které rozhodně stojí kvalitativně na stejné úrovni jako například o patnáct let starší Requiem Václava Jana Tomáška, jehož dílo sice není tak masově známé, ale který je rozhodně považován za vyspělejšího autora než Ryba," píše Michaela Vostřelová v

Soutěž o Vánoční oratorium s Collegiem 1704

13. prosinec 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Soutěž o Vánoční oratorium s Collegiem 1704

Collegium 1704 uvede ve dvou večerech předvánočního týdne Bachovo Vánoční oratorium a dva z vás mohou získat po dvou vstupenkách na druhý z koncertů, který se koná 21. prosince v pražském Rudolfinu. Své odpovědi zasílejte nejpozději do 19. prosince na adresu michaela@muzikus.cz.

O čo ide Idě. Soutěž o DVD

13. prosinec 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
O čo ide Idě. Soutěž o DVD

V říjnu 2016 měl světovou premiéru dokumentární film režiséra Tomáše Kudrny O čo ide Idě, který vznikl ve spolupráci České filharmonie a České televize. Snímek byl natočen v létě 2015 na východním Slovensku během letní umělecké školy Romano drom (= romská cesta), pořádané z. s. MIRET a podporované Českou filharmonií.

Legenda, studánky i Mikeš. Soutěž o Martinů kantáty

Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka nahrál kantáty Bohuslava Martinů na text Miloslava Bureše. Legenda z dýmu bramborové nati, Otvírání studánek, Romance z pampelišek i Mikeš z hor zdobí nové supraphonské album, které čeká na pět čtenářů Harmonie Online. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte nejpozději do 11. 12. na adresu michaela@muzikus.cz.

Soutěž o Čerta a Káču v Brně

23. listopad 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Soutěž o Čerta a Káču v Brně

Pohádka pro velké a především pro malé diváky o nebojácném ovčákovi Jirkovi, vdavek chtivé Káče a oklamaném čertovi Marbuelovi na námět Boženy Němcové se po delší době vrací na prkna brněnského Národního divadla. Dvořákova opera Čert a Káča v režii Jiřího Heřmana bude mít v Mahenově divadle premiéru 10. prosince, tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na reprízu o den později, tedy 11. 12. Odpovědi na soutěžní

Soutěž o brněnskou Káťu Kabanovou

2. listopad 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Soutěž o brněnskou Káťu Kabanovou

Letošní ročník festivalu Janáček Brno zahajovala inscenace Janáčkovy Káti Kabanové v režii Roberta Carsena s Pavlou Vykopalovou v hlavní roli. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na reprízu 21. listopadu. Odpovědi na soutěžní otázku posílejte na adresu michaela@muzikus.cz nejpozději do 14. listpadu.

Soutěž o vstupenky na recitál Olgy Scheps

20. říjen 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Soutěž o vstupenky na recitál Olgy Scheps

V druhé třetině listopadu se v Praze uskuteční čtvrtý ročník Festivalu Rudolfa Firkušného, na kterém zahraje například Sir András Schiff, jehož profil připravujeme pro listopadové číslo Harmonie, nebo Olga Scheps. Na její recitál, který se uskuteční 24. 11. v Rudolfinu, mohou tři z vás získat po dvou vstupenkách. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na adresu michaela@muzikus.cz do 30. října.

Soutěž o zahajovací koncert Collegia 1704

13. říjen 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Soutěž o zahajovací koncert Collegia 1704

Dvojicí koncertů, na kterých zazní Monteverdiho Mariánské nešpory, zahájí Collegium 1704 sezonu v pražském Rudolfinu. Nešpory uvede dirigent Václav Luks se svým ansámblem 24. a 25. října, dva z vás mohou získat po dvou vstupenkách na druhý z koncertů (25. 10.). Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na adresu michaela@muzikus.cz nejpozději do 20. října.

Soutěž o vstupenky na Modrovousův hrad a Očekávání

Co skrývá Modrovous za sedmi tajemnými dveřmi? Kam až vede lidská zvědavost? Napětí, svár touhy vědět a strachu z poznání, nejistota do posledního okamžiku. To vše podepřeno režií Davida Radoka (rozhovor o inscenaci zde) a hudebním nastudováním Marka Ivanoviće. Modrovousův hrad z roku 1911, dokonale zrcadlící freudovskou atmosféru své doby, je unikátem nejen v Bartókově tvorbě. Partnerem mu bude jednoaktová opera dalšího z hudebních velikánů 20. století.  Schönberg o svém díle řekl: „V Očekávání je cílem pomalu zobrazit vše, co se stane během jediné sekundy maximálního duševního vzrušení.“ 

Soutěž s BERGem o večer ve Východních sférách

Dva z vás mohou získat po dvou vstupenkách na příští koncert Orchestru BERG. Japonské lahůdky nejen pro šakuhači zazní v prostoru bývalého premiérového kina 64 U Hradeb v pondělí 6. června. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte do 2. 6. na adresu michaela@muzikus.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.