Soutěže

Nejen Inkantace

24. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Nejen Inkantace

Klavírní koncerty Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů zní na novém CD Ivo Kahánka, Jakuba Hrůši a Bamberských symfoniků. Recenzi na CD najdete v listopadové HARMONII, soutěžit o ně můžete už teď. Stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku nejpozději 31. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Koncert ke Dni studentstva

24. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Koncert ke Dni studentstva

V sobotu 16. listopadu se v pražském Rudolfinu uskuteční Koncert ke Dni studentstva. Česká studentská filharmonie pod vedením dirigenta Roberta Kružíka zahraje například Sukovu Meditaci na staročeský chorál Sv. Václave nebo Janáčkovu Sinfoniettu. Koncert se odehrává ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a promluví na něm bývalý prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck nebo politik, historik a spisovatel Petr Pithart. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na tento koncert, své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte do 

Pavel Haas Quartet a jejich Šostakovič

17. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Pavel Haas Quartet a jejich Šostakovič

Před několika dny jsme informovali o čerstvé novince souboru Pavel Haas Quartet. Dva z vás nyní mohou nahrávku získat, stačí odpovědět na soutěžní otázku a svou odpověď zaslat nejpozději 23. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Resurrezione s Collegiem 1704

17. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Resurrezione s Collegiem 1704

Händelovo La Resurrezione zahraje ve čtvrtek 24. října v pražském Rudolfinu Collegium 1704. V sólových partech se představí Julia Lezhneva, Raffaella Milanesi nebo Topi Lehtipuu. Vy můžete být u toho, pokud správně zodpovíte soutěžní otázku a svou odpověď zašlete nejpozději 21. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Koncert pro republiku

9. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Koncert pro republiku

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK oslaví říjnový státní svátek Smetanovou Mou Vlastí. Tři z vás mohou získat po svou vstupenkách na koncert 28. října v Obecním domě, kdy FOK povede hlavní hostující dirigent Jac van Steen. Své odpovědi zasílejte do 16. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Ruské romance Jozefa Benciho

9. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Ruské romance Jozefa Benciho

Michail Glinka, Modest Petrovič Musorgskij a Petr Iljič Čajkovskij. To jsou jména ruských skladatelů, jejichž písně nahrál spolu s klavíristkou Janou Nagy-Juhászovou slovenský basista Jozef Benci. Pět z vás může novou nahrávku vyhrát, stačí poslat správnou odpověd na soutěžní otázku na adresu michaela@muzikus.cz do 16. října. Nezapomeňte uvést svou korespondenční adresu.

Belfiato Quintet a jejich Antonín Rejcha

26. září 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Belfiato Quintet a jejich Antonín Rejcha

Před několika dny jsme informovali o novém albu formace Belfiato Quintet. V říjnovém čísle HARMONIE najdete rozhovor i recenzi a než se k vám čerstvé vydání našeho časopisu dostane, můžete soutěžit o šest kusů nového rejchovského počinu. Své odpovědi zasílejte do 3. 10. na adresu michaela@muzikus.cz.

Piotr Anderszewski a Francouzský soubor Il Festino na Moravském podzimu

Tentokrát můžete soutěžit o celkem 12 vstupenek na dva koncerty festivalu Moravský podzim, který začíná za několik dní. Prvním z nich je vystoupení Piotra Anderszewského, který v Brně vystoupí s Basilejským komorním orchestrem. Na programu Poulenc, Mozart, Holliger a Schumann. Koncert se koná 10. října v 19.00 v Besedním domě. Milovníkům francouzské hudby 17. století nabízíme soutěž o vstup na koncert souboru Il Festino s mezzosopranistkou Dagmar Šaškovou. Na festivalu společně představí skladby z prostředí královského dvora Ludvíka XIV. včetně dosud neznámých skladeb Louise de Mollier, unikátně dochovaných v Brně. Koncert se uskuteční v úterý 1. října v 19. 00 v Konventu Milosrdných bratří v Brně. Své odpovědi zasílejte do neděle 29. září na adresu michaela@muzikus.cz, nezapomeňte uvést, o který koncert soutěžíte.

Ullmann, Krása, Schulhoff a Haas na nové nahrávce Bennewitzova kvarteta

S hudebním životem Československa v období mezi dvěma světovými válkami je tematicky spojena nová nahrávka Bennewitzova kvarteta. Viktor Ullmann, Hans Krása, Erwin Schulhoff, Pavel Haas, to jsou autoři skladeb, které zní na čerstvém nahrávacím počinu Bennewitzovců. „Hudba terezínských autorů má mnoho kvalit. Na jedné straně je ovlivněna moderními skladebnými technikami první poloviny 20. století – od avantgardy až k velmi intelektuálnímu přístupu Druhé vídeňské školy a na straně druhé je protkána tradiční českou měkkostí, melodikou a poezií. V naší interpretaci jsme se snažili vystihnout obě dvě tyto kontrastní polohy,“  uvedl houslista Bennewitzova kvarteta Štěpán Ježek. Pět z vás může získat toto CD, své odpovědi na soutěžní otázku piště do 10. září na adresu michaela@muzikus.cz

Mahlerova Třetí symfonie s Pietari Inkinenem

3. září 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Mahlerova Třetí symfonie s Pietari Inkinenem

Na začátku října bude znít pražskou Smetanovou síní Mahlerova Třetí symfonie. Pod vedením Pietariho Inkinena ji provede Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Sólový part zazpívá mezzosopranistka Ester Pavlů, k provedení sborových částí se spojí Pueri Gaudentes, Dětský pěvecký sbor Radost Praha a Pražský filharmonický sbor. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na koncert 3. 10.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.