Soutěže

Lahodné Pivní oratorium s FOK

12. leden 2020 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Lahodné Pivní oratorium s FOK

Skladatel a dirigent Jan Kučera připravil na 30. ledna večer oslavující nejoblíbenější český nápoj. Jeho Pivní oratorium vypráví příběh piva skrze texty mistra Jana Husa či Bohumila Hrabala, kterých se společně se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ujmou Jiří Lábus, Barbora Řeřichová, Boris Prýgl, Pražský filharmonický sbor a Kühnův smíšený sbor. Pivní oratorium doplní symfonická předehra Gambrinus Otmara Máchy, inspirovaná pověstným králem Gabrinem, a hudba k baletu Bacchus a Ariadna Alberta Roussela, evokující spíše vinnou atmosféru. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na tento koncert 30. ledna ve Smetanově síni Obecního domu.

Průlet dějinami v Časopletu Lukáše Sommera

14. ročník festivalu hudebního divadla Opera představí od 4. ledna do 2. března 2020 v Praze celkem sedmnáct inscenací v podání operních souborů z celé České republiky i ze Slovenska. Představení stálých operních domů doplní produkce vzniklé nezávisle na tradiční operní síti divadel. Většina představení se odehraje na scénách Národního divadla, festival ale expanduje i do dalších divadelních i nedivadelních prostor. Letošní ročník nabídne operní díla od Mozarta až po současnost, včetně nových autorských děl v podání alternativních souborů (Ensemble Opera Diversa, Hausopera či Opera studio Praha).

Vojcek z MET ve Světozoru

6. leden 2020 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Vojcek z MET ve Světozoru

V sobotu 11. ledna poběží v českých kinech v přímém přenosu z newyorské MET inscenace tříaktové opery Vojcek Albana Berga. Můžete s námi soutěžit o dva volné vstupy do pražského kina Světozor. Stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku do 9. ledna na adresu michaela@muzikus.cz.

Vánoční variace FOKu

5. prosinec 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Vánoční variace FOKu

Hudba Korsakova, Čajkovského a Stravinského zazní na vánočním koncertě FOKu. Jako sólista se na něm představí violoncellista Jean-Guihen Queyras - muzikant, kterého doporučujeme vaší pozornosti, nejen skrze zajímavý rozhovor, který poskytl HARMONII (najdete v prosincovém vydání). Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na koncert 19. prosince. Stačí zaslat správnou odpověď na soutěžní otázku do 15. prosince na adresu michaela@muzikus.cz.

Vadim Repin ve Smetanově síni

7. listopad 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Vadim Repin ve Smetanově síni

Kvůli loňské neočekávané opravě Smetanovy síně musel FOK zrušit plánovaný koncert houslisty Vadima Repina. Jeho fanoušci teď mají možnost užít si „náhradu“. Repin zahraje 27. listopadu spolu se svým klavírním partnerem Andrejem Korobeinikovem hudbu Prokofjeva nebo Griega. Tři z vás mohou získaz po dvou vstupenkách, stačí poslat správnou odpověď na soutěžní otázku do 17. listopadu na adresu michaela@muzikus.cz.

Leoš Janáček podle Jana Bartoše

1. listopad 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Leoš Janáček podle Jana Bartoše

„Janáčkovu hudbu skutečně v sobě nosím téměř celý život. Jeho klavírní skladby jsem hrál již jako teenager. Měl jsem také štěstí, že jsem jeho hudbu mohl studovat se všemi svými pedagogy. Každý z nich na něj měl odlišný názor. Postupně jsem se seznamoval i s jeho operami a orchestrálními díly, četl jsem korespondenci, eseje a fejetony. Trvalo mi docela dlouho, než jsem našel tu správnou rovnováhu mezi živelností a řádem,“ říká Jan Bartoš, který před nedávnem nahrál Janáčkovy klavírní skladby. Čtyři z vás mohou získat toto jeho nové CD, stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku do 7. 11. na adresu michaela@muzikus.cz. Nezapomeňte uvést vaši korespondenční adresu.

Nejen Inkantace

24. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Nejen Inkantace

Klavírní koncerty Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů zní na novém CD Ivo Kahánka, Jakuba Hrůši a Bamberských symfoniků. Recenzi na CD najdete v listopadové HARMONII, soutěžit o ně můžete už teď. Stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku nejpozději 31. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Koncert ke Dni studentstva

24. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Koncert ke Dni studentstva

V sobotu 16. listopadu se v pražském Rudolfinu uskuteční Koncert ke Dni studentstva. Česká studentská filharmonie pod vedením dirigenta Roberta Kružíka zahraje například Sukovu Meditaci na staročeský chorál Sv. Václave nebo Janáčkovu Sinfoniettu. Koncert se odehrává ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a promluví na něm bývalý prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck nebo politik, historik a spisovatel Petr Pithart. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na tento koncert, své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte do 

Pavel Haas Quartet a jejich Šostakovič

17. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Pavel Haas Quartet a jejich Šostakovič

Před několika dny jsme informovali o čerstvé novince souboru Pavel Haas Quartet. Dva z vás nyní mohou nahrávku získat, stačí odpovědět na soutěžní otázku a svou odpověď zaslat nejpozději 23. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Resurrezione s Collegiem 1704

17. říjen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Soutěže
Resurrezione s Collegiem 1704

Händelovo La Resurrezione zahraje ve čtvrtek 24. října v pražském Rudolfinu Collegium 1704. V sólových partech se představí Julia Lezhneva, Raffaella Milanesi nebo Topi Lehtipuu. Vy můžete být u toho, pokud správně zodpovíte soutěžní otázku a svou odpověď zašlete nejpozději 21. října na adresu michaela@muzikus.cz.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.