Rozhovory

Gustav Mahler - Můj čas přijde…12

„My jsme ho milovali, ale on nás nechápal,“ napsal v Mahlerově nekrologu Max Graf. V podobném duchu psal i Julius Korngold, i on tak trochu Mahlerovi vyčítal, že z Vídně vlastně...

Nejsledovanější soutěž má vítěze

Vítězkou 16. ročníku Soutěže Fryderyka Chopina, nejstarší a nejsledovanější akce svého druhu, se v jubilejním roce stala pětadvacetiletá ruská klavíristka Julianna Avdejeva.

Gustav Mahler - Můj čas přijde…13

Roku 1920 by se byl Mahler dožil šedesátky. Velkolepým festivalem z jeho děl se k němu přihlásilo město, kde měl jednoho ze svých největších propagátorů, Willema Mengelberga...

Úvaha nad hudebním soutěžením v 21. století

Fenomén hudebního soutěžení se nám zásadně proměnil a s tím šla, ruku v ruce, i proměna dalších hudebních aktivit. Myslím, že poměřování naší výkonnosti je staré jako lidstvo samo.

Petr Vyroubal - advokát jako konzument hudby

Když vejdete do prostor pražské advokátní kanceláře Vyroubal Krajhanzl Školout, máte pocit, že jste se omylem dostali do malé galerie. Všude jsou obrazy současných českých výtvarníků.

Miroslav Košler - vztah učitele a žáka nikdy nekončí

Miroslava Košlera (1931) vídáme v posledních letech jako sbormistra Pražského filharmonického sboru, bezmála šedesát let je ovšem sbormistrem...

Gustav Mahler - Můj čas přijde…10

V říjnu 1909 absolvoval Mahler ještě koncerty v Amsterdamu (byla to jeho čtvrtá návštěva Holandska) a také v Paříži; 13. října jej parník „Císař Vilém II.“...

5 otázek pro Igora Vejsadu

29. květen 2011 Napsal(a)
Zveřejněno v Rozhovory
5 otázek pro Igora Vejsadu

Ostrava se ucházela o titul „Evropské město kultury“ pro rok 2015. V nominaci za ČR soupeřila s Plzní. Co musí splnit město, které chce tento titul získat?

Je krásné vidět zpěváka, že je na jevišti rád

Oscarový režisér Jiří Menzel, který o sobě upřímně říká, že není operní fanatik a nemá rád vážné umění, inscenuje v divadlech u nás a v zahraničí především komedie.

Robert Wilson - věří v sílu ticha

27. květen 2011 Napsal(a)
Zveřejněno v Rozhovory
Robert Wilson - věří v sílu ticha

Nikdy nestudoval divadlo ani hudbu a přesto patří k největším činoherním i operním režisérům posledních čtyřiceti let. Dodejme, že i k těm nejkontroverznějším.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.