Reportáže

Richard Strauss v dopisech, skicách a postavách svých oper

U příležitosti 150. výročí narození německého skladatele Richarda Strausse otevřelo Divadelní muzeum ve Vídni velkolepou výstavu zaměřenou nejen na jeho divadelní a hudební tvorbu, ale i na jeho významné společenské působení. Světoznámý pozdně romantický komponista se svou činností mimořádně zapsal do historie rakouské metropole. Mezinárodní výstava trvá až do 9. února 2015. Život a dílo Richarda Strausse (1864 - 1949) je prezentováno především ve vztahu k opernímu dění. V letech 1919 – 1924 společně s...

Rozhlasoví symfonikové ke Straussovu jubileu

Festival Richarda Strausse v Garmisch-Partenkirchen pod Alpami na jihu Německa se letos v červnu konal pošestadvacáté. V roce, kdy se připomíná 150 let od narození skladatele, vzbudil větší pozornost a měl zvýrazněný průběh. Koncerty týdenní přehlídky využívaly především Kongresové centrum a krytý stadion. Na obou místech zahrál také Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Ani jeden prostor není ideální, však se také velmi vážně hovořilo v přítomnosti bavorského ministerského předsedy o touze městské samosprávy postavit v nevelkém...

Osudy Grahama Melville-Masona

18. únor 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Reportáže
Osudy Grahama Melville-Masona

Moře je tam modré jako jinde, ale na pláži po sobě zanechává černé kousky uhlí. Na severovýchodě Anglie, ne zas až tak moc daleko od skotských hranic, leží městečko Alnwick. Má významnou památku, starobylý obývaný hrad, na kterém se prý točily filmy o Harrym Potterovi. Jen pár mil odtud, kousek od pobřeží Severního moře, se usadil se svou manželkou muzikolog Graham Melville-Mason.

Stane se Rudolfinum součástí pyramidy?

31. prosinec 2013 Napsal(a)
Zveřejněno v Reportáže
Stane se Rudolfinum součástí pyramidy?

Skoro si nelze číst hezčí druh ohlasu než tento. Začátkem loňského listopadu ho do České filharmonie poslala paní učitelka Božena Musilová z Dobřichovic, která se svými druháky jezdí na cyklus workshopů „Jak se dělá orchestr“.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.