pondělí, 4. říjen 2004

Le Roi Danse

Napsal(a) 

booklet booklet
Soundtrack z filmu Gérarda Corbiaua Le Roi Danse (Král tančí ) z doby Ludvíka XIV. měl podobný osud jako v 90. letech soundtrack z filmu Farinelli . I když film je velmi sugestivní a zvláště taneční scény jsou skvělé, hudba zaujala více a soundtrack se po zásluze skvěle prodával a získával ceny. Co se týká Reinharda Goebela a jeho kolínského souboru, pak právě tento projekt patří vůbec k nejlepším, které za třicet let nahrál. Protože nahrávka už vyšla na CD nosiči a film, který byl uváděn i u nás, mnozí z vás jistě viděli, tak dodávám k tomuto pozoruhodnému titulu pouze jediné. Úžasně plastický zvuk, dokonalost interpretace a krásu hudby francouzských skladatelů v čele s královským kapelníkem Lullym vychutnáte na nosiči SACD ještě více. Bohužel, abyste stoprocentně docenili vymoženosti systému Super Audio CD, tak je nezbytné mít velmi kvalitní aparaturu. Pak se ovšem před vámi otevřou nové zvukové možnosti.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

Stopáž: 38:17 + 37:28

EAN: 0028946344620

Nahráli: Musica Antiqua Köln, Reinhard Goebel, sbor Ex Tempore, Céline Scheen - soprán

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.