sobota, 28. srpen 2004

Hadjidakis, Theodorakis, Xarhakos: From Greece With Love

Napsal(a) 

Na letošním (řeckém) olympijském boomu se přiživuje řada firem, mimo jiné i vydávajících zvukové nosiče. Deutsche Grammophon zvolil kultivovanou formu a vydal reedici písní spjatých s Řeckem autorsky a interpretačně. Autorsky je hlavní hvězdou bezesporu Mikis Theodorakis, umělecky mezzosopranistka Agnes Baltsa , která tehdy prožívala svoje zlatá léta. Právě díky ní jsou příjemné písně na rozhraní klasiky, popu a lidovek přitažlivé a nehledě na olympiádu v Athénách nám leccos naznačí o hudebním fondu bývalé starověké velmoci.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

EAN: 0028947481225

Nahráli: Agnes Baltsa, Athens Experimental Orchestra, Stavros Xarhakos

Body: 3 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.