Slyšet jednou je dobré, dvakrát ještě lepší: Orchestr Berg uvede skladbu dvakrát během jednoho večera

Orchestr Berg společně s dirigentem Peterem Vrábelem a sopranistkou Pavlou Radostovou nabízí další večer v originálním koncertním formátu Slyšet 2x. V pondělí 2. srpna v české premiéře představí hudbu italského skladatele Fausta Romitelliho inspirovanou mimo jiné Tibetskou knihou mrtvých, která spojuje akustické nástroje, elektroniku i lidský hlas.

Jedenáctý Festival F. L. Věka proběhne netradičně během letních měsíců

Festival F. L. Věka se letos přesouvá do letních měsíců. Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Tři z koncertů jsou zařazeny jako náhradní koncerty za 10. ročník a platí na ně abonentky roku 2020 a vloni zakoupené vstupenky.

Letní hornové kurzy v Broumově již posedmé, i letos s mezinárodní účastí

Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 1. do soboty 7. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy představují město Broumov jako kulturní regionální centrum, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Na letošní ročník je přihlášeno více než 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.

Sopranistka Olga Jelínková vystoupí na festivalu Kladrubské léto

Třetí koncert Kladrubského léta provede Olga Jelínková 31. července od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve spolupráci s Orchestrem Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila, sólo na trubku přednese Jiří Houdek.

Autentická hudba dublinských zahrad v Císařském sále

V pondělí 26. července 2021 navštívily letošní Letní slavnosti staré hudby poprvé zámek Troja. Divákům se představil belgický soubor A nocte temporis. Program irských balad a tanců v zábavě dublinské aristokracie nazvaný The Dubhlinn Gardens byl původně naplánován do zámeckých zahrad. Pořadatelé jej však přesunuli do Císařského sálu trojského zámku. Bylo to dobré rozhodnutí, a to nejen kvůli hrozícím vrtochům letního počasí. Venkovní prostředí barokního zámku by sice jistě vytvořilo působivou atmosféru, ostatně bylo v tomto ročníku přehlídky staré hudby jedinou příležitostí pro outdoorový koncert, nicméně pětice interpretů získala bonus freskami vyzdobeného hlavního sálu objektu a zejména akusticky daleko citlivějšího prostoru.

Břevnovská hudební setkání na podzim opět nabídnou živé koncerty

Poté, co pátou i šestou sezonu Břevnovských hudebních setkání překazila pandemie, oznamují organizátoři v nadcházející sedmé sezoně čtyři koncerty.

Jihočeský jazzový festival opět mezinárodní. Vystoupí Erik Truffaz, Beata Hlavenková a Jazz Dock Orchestra

11. ročník Jihočeského jazzového festivalu přinese do krajské metropole opět pestrou paletu jazzové hudby v mezinárodním obsazení. Jazzová hudba rozehraje nejstarší část Budějovic a poprvé se představí také na vzdušné scéně Stezky korunami stromů v Lipně.

Mnoho povyku pro nic?

27. červenec 2021 Napsal(a)
Zveřejněno v Komentáře
Mnoho povyku pro nic?

V britském hudebním životě došlo za několik minulých let – obzvlášť posledních dvou – k řadě podstatných změn. Neutěšená ekonomická situace a pandemie zavinily zrušení programů v mnoha koncertních síních a na operních scénách, ba uzavření některých regionálních divadel. A řadoví hudebníci často bojují o záchranu své existence. Vydělat si na živobytí po brexitu, který jim znesnadnil přístup do 27 států Evropské unie, a možnost pravidelného účinkování na tamějších koncertních pódiích a divadelních scénách, je čím dál tím obtížnější. Situace se ztížila ještě víc během současné pandemie.

Steve Slagle: Pozitivní hudba z newyorského Ground Zero

Steve Slagle, v 90. letech umělecký vedoucí Mingus Big Bandu, vydává v roce svých sedmdesátých narozenin nové album s latinským názvem Nascentia.

Znojemská pocta hudbě, hodnotám a baroknímu divadlu ve Dni posledního soudu G. P. Telemanna

Poklidná atmosféra panovala v páteční podvečer 23. července v jednom z nejoblíbenějších měst vinařské oblasti jižní Moravy – Znojmě, kde se v šeru malebných uliček pomalu scházeli ke kostelu sv. Michala tyčícímu se v jádru města nadšenci opery očekávající s napětím premiéru posledního oratoria Georga Phillipa Telemanna. Tento kulturně-hudební večer však nabízel mnohem více než jen kvalitní vokálně-instrumentální podívanou v rámci celého Hudebního festivalu Znojmo 2021.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.