Zuzana Selčanová

Zuzana Selčanová

Dva festivaly protnulo celoživotní přátelství Mahlera a Foerstera

Dne 8. prosince 2019 se v Koncertním sále Pražské konzervatoře konal závěrečný koncert, který byl průsečíkem dvou festivalů: 7. ročníku Kultury v srdci Prahy a 22. ročníku MELODRAMFESTU – druhý jmenovaný touto slavnostní událostí, na kterou přijali pozvání velvyslanci z 21 zemí světa, završil sezonu. 

Ti nejlepší: Koncert vítězů soutěže Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů

20. ročník Mezinárodního festivalu koncertního melodramu pokračuje ve dnech 27. - 29. 10. 2017 (pod záštitou České komise pro UNESCO) jubilejní, již 10. Mezinárodní soutěží Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů, letos jejím českým kolem. Vyvrcholením soutěže byl koncert vítězů se slavnostním předáváním cen. Soutěž je tradičně realizována ve spolupráci s AMU Praha, Pražskou konzervatoří a Národním muzeem – Českým muzeem hudby.

Mladý melodram

1. prosinec 2016
Mladý melodram

Předposlední koncert 19. ročníku Mezinárodního festivalu koncertního melodramu Praha (20. 11. 2016) patřil nejmladším interpretům. Na něm prezentovali plody své dlouholeté práce organizátoři mezinárodního festivalu a Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů, která je s ním bezprostředně spjata. Hlavní myšlenkou soutěže je šířit melodram jak mezi širokou veřejností, tak mezi interprety. Vítězná interpretační dvojice z prvních ročníků této soutěže Tereza Karlíková a Peter Vočka navázala na tuto myšlenku a před šesti lety založila v Šumperku Celostátní soutěž v recitaci melodramů pro žáky literárně dramatického oboru základních uměleckých škol.

O 19. ročníku Mezinárodního festivalu koncertního melodramu Praha a trojnásobném slavení

Devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu koncertního melodramu Praha se nese v duchu hned tří výročí. První koncert festivalu s podtitulem Shakespeare v překladech (16. 10.) byl věnován 400. výročí úmrtí dramatika. 80. narozeniny skladatele Zdeňka Zahradníka pořadatelé festivalu oslaví uvedením melodramu Máj za přítomnosti samotného jubilanta (6. 11.). Pátý festivalový večer s podtitulem Melodram a politika je zasvěcen 700. výročí narození Karla IV. (13. 11.).

Mezinárodní soutěž Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů. Inspirace pro nás všechny

18. ročník Mezinárodního festivalu koncertního melodramu pokračoval ve dnech  30. 10. – 1. 11. 2015 (pod záštitou České komise pro UNESCO a ministra kultury Daniela Hermana) 9. ročníkem Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů. Soutěž je dlouhodobě realizována ve spolupráci s AMU Praha, Pražskou konzervatoří a Národním muzeem – Českým muzeem hudby.

Zdeněk Fibich a český koncertní melodram

Publikace Zdeněk Fibich a český koncertní melodram autorky PhDr.Věry Šustíkové, Ph.D.  reaguje na novou vlnu oživení zájmu o koncertní melodram. Jedná se o první publikaci vydanou na českém trhu, která podává ucelený pohled na vývoj melodramu v Evropě od jeho počátků až po vznik koncertního melodramu jako samostatného žánru a přes podrobně zkoumaná zakladatelská díla české tradice dotahuje přehled českého koncertního melodramu až do současnosti. Jak autorka uvádí:

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.