Vilém Spilka

Vilém Spilka

Pat Metheny Trio - Day Trip

12. prosinec 2008
Pat Metheny Trio - Day Trip

Aktuální deska Methenyho tria nás zve na jednodenní výlet. Cestují: vedoucí zájezdu Pat Metheny, mimořádně zkušený vůdce, má za sebou nesčetné výstupy po boku třeba Jaco Pastoria, Michaela Breckera, Brada Mehldaua a dalších.

Jazz na břehu Dunaje

19. prosinec 2008
Jazz na břehu Dunaje

Už třicet čtyři let mají jazzové dny v Bratislavě. Jsou takové dobře vychované Husákovo dítě. Naštěstí nepoznamenané komunismem - vždyť už za hluboké totality tým BJD propojoval Slovensko s jazzovým světem...

E. S. T. - Leucocyte

19. prosinec 2008
E. S. T. - Leucocyte

Asi nikdo by Esbjörnu Svenssonovi nenapsal lepší requiem než on sám sobě. Svensson ho psal, aniž by věděl, že to bude jeho rozlučka, mistrovský hudební epitaf.

Stanton Moore - Emphasis (on Parenthesis)

21. leden 2009
Stanton Moore - Emphasis (on Parenthesis)

Osobnost bubeníka Stantona Moorea není ve střední Evropě možná známa tak širokému publiku, jak by mu příslušelo, nicméně to nic nemění na tom, že jeho jméno je v branži pojmem.

Brad Mehldau Trio - Live

10. únor 2009
Brad Mehldau Trio - Live

Našel už klavírista Brad Mehldau svůj zvuk? Hledal jej vůbec někdy? Takové a mnohé další otázky se mohou honit hlavou posluchači, když poslouchá nejnovější triové album s lakonickým názvem Live.

Charlie Haden Family and Friends - Rambling Boy

18. březen 2009
Charlie Haden Family and Friends - Rambling Boy

Prostě to musel udělat. Naléhání přátel bylo neodbytné, tlak rodiny nezvladatelný. Tak vzal kontrabas a šel do studia. Nejdřív v Nashvillu, a pak i v New Yorku. A udělal to. Natočil desku plnou country.

Brian Blade and the Fellowship Band - Season of Changes

S trochou nadsázky by se Brian Blade dal charakterizovat jako jazzový ledoborec, který si svou ostrou a dynamickou přídí prořezává cestu do neprobádaných končin. Vědom si svých kvalit...

Joshua Redman - Compass

24. duben 2009
Joshua Redman - Compass

Pokoru, zaujetí pro věc, vytříbený smysl pro estetiku, virtuozitu, kompoziční nadání, koncepční hudební myšlení a mnohem, mnohem víc nabízí saxofonista Joshua Redman na svém nejnovějším albu Compass.

AMC Trio and Ulf Wakenius - Soul of the Mountain

Mezinárodní spolupráce slovenských hudebníků jsou stále frekventovanější a je to jen dobře. Dlouholetá spolupráce Juraje Grigláka s Ronem Affifem, početné projekty Martina Valihory, Radovana Tarišky,...

Gary Burton, Pat Metheny, Steve Swallow, Antonio Sanchez - Quartet Live

Setkání vynikajících individualit nemusí vždy nutně být hudebním ternem, v případě all-stars kapely Garyho Burtona a Pata Methenyho však toto neplatí. Především proto, že oba leadery spojuje podobná hudební estetika...

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.