Redakce

Redakce

Ensemble Opera Diversa přesunuje prosincový koncert

Koncert nazvaný Hudební inventura, původně naplánovaný na úterý 14. prosince 2021 ve vile Löw-Beer v Brně, měl představit díla Pavla Blatného, Dalibora Spilky, Osvalda Chlubny a Karla Husy. Vzhledem k nejisté současné situaci se však Ensemble Opera Diversa rozhodl realizaci koncertu přesunout na příští rok.

Kristina Fialová a Jan Čmejla vystoupí s rozhlasovými symfoniky. Koncert z Anežského kláštera bude živě přenášen

Na svém dalším komorním koncertu, konaném v pondělí 6. prosince od 19.30 hodin, doprovodí členové SOČRu violistku Kristinu Fialovou a klavíristu Jana Čmejlu. Zazní skladby Benjamina Brittena, Paula Hindemitha, Petra Fialy a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, dirigovat bude Chuhei Iwasaki. Přímý přenos z Anežského kláštera nabízí stanice ČRo Vltava.

Sobotní koncert Moravské fiharmonie na Dnech Bohuslava Martinů je zrušen

Koncert v sobotu 4. prosince, na kterém měla vystoupit Moravská filharmonie Olomouc a violistka Kristina Fialová, se z důvodu karantény orchestru bez náhrady ruší. Vstupné bude posluchačům vráceno. 

Moravská filharmonie v prosinci nabídne programy od italské zpěvnosti po moravské barokní Vánoce, vystoupí i Hradišťan

Moravská filharmonie Olomouc přichází v prosinci s pestrou nabídkou koncertů, během kterých se posluchačům představí i uznávaní hostující sólisté a komorní soubory. Za všechny uveďme fagotistu a laureáta řady mezinárodních soutěží Jana Hudečka, soubor Hradišťan nebo Trio Martinů. S výjimkou benefičního koncertu 12. prosince, jenž rozezní prostory Arcibiskupského paláce, se všechny koncerty konají v sídle MFO – Redutě.

Martin Kasík bude hostem Komorní Filharmonie Pardubice

Komorní filharmonie Pardubice si k provedení prosincových koncertů přizvala klavíristu Martina Kasíka. Klasický koncertní program nabídne díla Wolfganga Amadea Mozarta a Fryderyka Chopina.

Televizní show mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ se vrací do Čech

Světová televizní show mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ opět míří z Maďarska do České republiky. Sedmá řada je výjimečná tím, že spojila mladé umělce 4 států Visegrádké čtyřky a po Srbsku v loňském roce letos přizvala Chorvatsko. Soutěž dlouhodobě podporují také pianista Lang Lang či Andrea Bocelli. Za Českou republiku usedla do porotcovského křesla Gabriela Boháčová, hudební producentka a ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Show mohou čeští diváci sledovat od 3. do 17. prosince od 20:40 h na ČT art, kdy bude odvysíláno velké finále.

Českolipský komorní cyklus završí adventní rozjímání s Ensemble Flair

Čtvrtá sezona Českolipského komorního cyklu vyvrcholí slavnostním koncertem s titulem Čas rozjímání, čas radosti v úterý 7. prosince od 19 hodin v jeho domovském prostoru – kostele Mistra Jana Husa. Pro adventní čas cyklus pro své návštěvníky přichystal hudební mozaiku adventních a vánočních písní z různých koutů Moravy, ale i lidovou hudbou inspirované autorské skladby barda moravského folklóru Jana Rokyty staršího i jeho syna, uměleckého vedoucího Ensemble Flair. Soubor se představí ve své nejvýraznější hudební poloze: v symbióze lidového žánru, klasiky a etnojazzu, ve zhudebněných verších Petra Bezruče a Josefa Kaluse či v textech zpěvačky Flairu Kláry Blažkové. Spoluúčinkovat bude Pěvecká skupina BLAženky.

Osmý ročník festivalu Janáček Brno představil program nazvaný Quo Vadis. Vystoupí Jakub Hrůša, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil či Marko Ivanović

Osmý ročník mezinárodního operního a hudebního festivalu Janáček Brno nese podtitul „Quo Vadis“ – jde o citaci z duchovní kantáty Felikse Nowowiejského, oblíbeného díla Leoše Janáčka. Nese s sebou humanistické poselství, které se zrcadlí v Janáčkově tvorbě zejména v dílech se slovanskou inspirací. Janáček Brno 2022 se uskuteční ve dnech 2.–20. listopadu a nabídne řadu operních i koncertních produkcí.

Ivan Klánský zvolen těsnou většinou děkanem HAMU ve druhém volebním období

Dne 23. listopadu 2021 se konala na Hudební fakultě AMU volba děkana pro funkční období 2022–2026. Jediným kandidátem byl dosavadní děkan, prof. Ivan Klánský. Volbu dle volebního řádu AMU provedl Akademický senát HAMU ve složení: předseda doc. Ondřej Urban (katedra zvukové tvorby), místopředseda prof. Leoš Čepický (katedra strunných nástrojů), doc. Ivo Kahánek, odb. as. Lukáš Klánský, prof. František Malý (všichni katedra klávesových nástrojů), doc. Daniel Mikolášek (katedra bicích nástrojů), doc. Michal Rataj (katedra skladby) a odb. as. Miroslav Sekera (katedra klávesových nástrojů) za pedagogickou komoru a dále místopředseda Haštal Hapka (katedra skladby), Johanna Haniková (katedra klávesových nástrojů), Jakub Junek (katedra strunných nástrojů), Kamila Uherková a Eliška Zamouřilová (obě katedra hudební produkce) za studentskou komoru.

FOK oslaví Vánoce s Kouzelnou Rybovkou Matěje Formana

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK oslaví se svými posluchači Vánoce a advent skladbou, která k těmto svátkům neodmyslitelně patří – Rybovou Českou mší vánoční. Tentokrát ale v poetickém divadelním provedení v režii Matěje Formana, se sólisty, Kühnovým smíšeným sborem a herci z kladenského divadla Lampion. To celé pod taktovkou dirigenta Zdeňka Klaudy. Premiéra se uskuteční v pátek 3. prosince 2021 v 18:00 v Kostele sv. Šimona a Judy, další uvedení pak proběhnou mezi 20. a 25. prosincem 2021.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.