Redakce

Redakce

Radek Baborák a jeho Orquestrina na Silvestra rozezní Rudolfinum nejen argentinským tangem

Silvestr v Rudolfinu. To je nová akce, připravená Prague Sounds, pořadatelem festivalu Struny podzimu, ve spolupráci s Českým spolkem pro komorní hudbu při České filharmonii, jejíž ambicí je přinést do Prahy v poslední den roku kultivovanou formu zábavy. Na letošního Silvestra se o ni postará hornista Radek Baborák a jeho ansámbl Orquestrina, mezzosopranistka Bella Adamova a klavírista Václav Krahulík.

Czech Ensemble Baroque zve na Vánoce českých kantorů s famfrnochy

Tradiční vánoční koncert Czech Ensemble Baroque v Besedním domě letos představí Pastorely a Vánoční mši českých kantorů jako Tomáš Norbert Koutník či Jan Václav Kopřiva. Posluchače čeká 21. prosince vánoční atmosféra, jak ji prožívali kantoři českých kůrů, a v jedné skladbě také famfrnochy, které vyrobil sám dirigent souboru Roman Válek. Na koncertu s názvem Vánoce českých kantorů vystoupí Markéta Böhmová, Lucie Netušilová, Jakub Kubín, Jiří Miroslav Procházka, Richard Šeda, Lucie Dušková a další.

Olli Mustonen a Marcelo Lehninger vystoupí na adventním koncertu PKF – Prague Philharmonia

Těsně před Vánocemi, 22. prosince, odehraje PKF — Prague Philharmonia další ze svých orchestrálních abonentních koncertů. Pod taktovkou brazilského dirigenta Marcela Lehningera zazní v Rudolfinu díla Ludwiga van Beethovena. Finský klavírista Olli Mustonen se ujme Koncertu pro klavír a orchestr č. 3 Bohuslava Martinů.

Pardubické hudební jaro spustilo předprodej dvojvstupenky na zahajovací koncert a koncert vítězů

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro startuje první vlnu předprodeje. Přednostně byl uvolněn do prodeje zvýhodněný balíček, který obsahuje dva koncerty, a to Zahajovací koncert festivalu s houslistou Josefem Špačkem a Koncert vítězů. Omezený počet dvojvstupenek bude v nabídce pouze do 31. ledna 2022, případně do vyprodání kapacity. Od února pak bude spuštěn prodej jednotlivých festivalových koncertů.

ZUŠ Open zve na adventní koncerty v Neratově i Praze

Pod heslem ZUŠ Open pomáhá se v rámci letošního celostátního festivalu základních uměleckých škol koná řada koncertů i před vánočními svátky. Poslední adventní víkend proběhne další z benefičních koncertů ZUŠ Open připravený ve spolupráci se Sdružením Neratov. V sobotu 18. prosince od 15.00 hod. rozezní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově díla převážně adventní duchovní hudby. Koncert s názvem „Rosu dejte, ó nebesa“ zazní v podání talentovaných žáků ZUŠ, stipendistů Akademie MenART, souboru historické hudby Villanella, cimbálové muziky Strunka, pražské konzervatoře J. Ježka a Konzervatoře Pardubice. Koncert uvede Mons. Josef Suchár, neratovský farář a zakladatel Sdružení Neratov, které se dlouhodobě věnuje sociální práci ve prospěch bližních s handicapem a těžkým životním osudem. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován ve prospěch sdružení.

Musica Florea pořádá sbírku na vydání Dvořákovy 6. symfonie, nahrávku koncertu je možné slyšet on-line

Soubor Musica Florea právě připravuje vydání nahrávky Symfonie č. 6 Antonína Dvořáka, kterou završí svůj projekt vydávání Dvořákových symfonií v autentické romantické interpretaci. Stejně jako v případě dosavadní Dvořákovy symfonické tvorby v podání ansámblu půjde o světovou premiéru nahrávky symfonie v tomto typu autentické interpretace. V těchto dnech pořádá Musica Florea veřejnou sbírku na portálu Donio. Do té doby je možné si nahrávku poslechnout on-line.

Dirigent Jakub Hrůša je ve finále International Classical Music Awards

Šéfredaktoři světových hudebních časopisů a zástupci mezinárodních kulturních institucí vybrali pro finálové kolo nominací na ceny ICMA nahrávku Brucknerovy 4. symfonie, kterou Jakub Hrůša pořídil ve spolupráci s Bamberskými symfoniky u společnosti Accentus Music. Ocitl se mezi třemi nejlepšími interprety v kategorii Symfonická hudba. Vítězové budou známi 18. ledna 2022.

Vánoční koncert SOČR nabídne hudbu od Vivaldiho po současnost

Hudbu časů odlehlých i zcela současnou nabídne 20. prosince vánoční koncert SOČRu a jeho hlavního hostujícího dirigenta Marka Šedivého. Nemůže v něm chybět sólová trubka – člen orchestru Marek Vajo pro posluchače vybral populární Koncert Es dur Jana Křtitele Jiřího Nerudy. Následovat bude lyrická meditativní kompozice Epifania od Peterise Vaskse. Houslistka Olga Šroubková zahraje Vivaldiho Koncert E dur „Il riposo, concerto per il Santissimo Natale“. Večer završí premiéra skladby Jany Vöröšové na objednávku SOČRu „Chlapeček a Dálka“, kde uslyšíme také Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové. Přímý přenos z Anežského kláštera nabízí stanice ČRo Vltava. Live stream bude odvysílán na facebookovém profilu SOČRu.

Vánoční kantáta a symfonie s varhanami zazní na koncertech FOK na podporu UNICEF

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odehraje koncert na podporu Dětského fondu OSN UNICEF. Tentokrát Pražští symfonikové pod vedením dirigenta Tomáše Braunera uvedou díla Camilla Saint-Saënse a Arthura Honeggera. S orchestrem vystoupí barytonista Jiří Brückler, Kühnův smíšený sbor, Dětský pěvecký sbor Radost Praha a chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Klíčovou úlohu budou mít také varhany, za které usedne Daniela Valtová Kosinová. Koncerty proběhnou 15. a 16. prosince 2021, vždy od 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu.

Magdalena Kožená v Brně podpoří benefičním koncertem české ZUŠ

Mimořádný benefiční koncert připravila Mezzosopranistka Magdalena Kožená společně s Brnem – městem hudby UNESCO a festivalem ZUŠ Open. Písňový recitál proběhne v pondělí 13. prosince v brněnském Besedním domě a pro zájemce bude k dispozici i jako živý videopřenos. Účelem večera je podpora jedinečného tuzemského systému základních uměleckých škol.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.