Redakce

Redakce

BENEFIČNÍ KONCERT PRO SLUNEČNÍ ŠKOLU

24. duben 2009

Zdeněk Bína / Yellow Sisters / Lamborghini String Quartet / Kakofon, 12. května 2009 od 19:30 Betlémská kaple na Betlémském náměstí, Praha 1

Beata Hlavenková vydává sólové album

28. duben 2009
Beata Hlavenková vydává sólové album

Beata Hlavenková, mladá jazzová klavíristka, skladatelka a aranžérka, známá především jako leader svého vlastního tria, iniciátorka a členka projektu S´Aight a skupin Open Sextet a Eternal Seekers, vydává sólové album Joy for Joel.

Malijský hudebník Afel Bocoum přiváží své pouštní blues opět do Prahy

Malijský zpěvák, kytarista a skladatel Afel Bocoum, dlouholetý spoluhráč Aliho Farky Tourého, se zítra vrátí do české metropole. Nové album Tabital Pulaaku představí za doprovodu své kapely Alkibar v Divadle u hasičů.

Jarní část Agharta Jazz Festivalu zakončí George Duke

Ke svému závěru se pomalu chýlí jarní část Agharta Jazz Festivalu. Posledním koncertem bude vystoupení legendárního jazzového klávesisty, skladatele a zpěváka George Dukea a jeho kapely, které se uskuteční 19. května v pražském Lucerna Music Baru.

Od úterý 5. do soboty 9. května 2009 se uskuteční v Ústí nad Orlicí již IV. ročník originálního hudebního festivalu KOCIANOVO ÚSTÍ 2009, jehož součástí se stane rovněž soutěžní klání mladých houslistů do 16 let...

Zemřel hudební skladatel Milan Slavický

20. srpen 2009

Dne 18. 8. 2009 zemřel po dlouhé nemoci ve věku 62 let Prof. PhDr. MgA. Milan Slavický, uznávaný skladatel, hudební režisér a pedagog, působící na Ústavu hudební vědy FF UK, HAMU a University of New York v Praze.

Kytara napříč žánry: vizionář Steve White i Jacskonova spoluhráčka Jennifer Batten

Od blues, přes jazz a ragtime, až k folku, klasice či rocku – festival Kytara napříč žánry v průběhu šestnácti koncertů představí i letos kytarové mistry nejrůznějších hudebních stylů a rozmanitých technik hry na akustické či elektrické nástroje.

Zemřel prof. Ivan Poledňák

5. říjen 2009
Zemřel prof. Ivan Poledňák

5. října 2009 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 77 let prof. PhDr. Ivan Poledňák, DrSc. Jako muzikolog se specializoval na oblast hudební psychologie, hudební estetiky a sémiotiky a teorii a dějiny populární hudby.

Dvěma velikánům české hudby vzdá hold Národní divadlo při slavnostním koncertu k zahájení své 127. sezony. Koncert 10. září, na kterém zazní díla Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka,...

Klavírní soutěž EU vyhrál Španěl

13. listopad 2009

V Domě kultury města Ostravy skončila 29. 6. koncertem vítězů Klavírní soutěž Evropské unie. Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou svého šéfdirigenta Theodore Kuchara doprovázela čtveřici mladých klavíristů...

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.