Redakce

Redakce

Kytarista a skladatel Jiří Jirmal koncertuje i ve svých 91 letech. Dostane cenu České hudební rady

V sobotu 26. listopadu 2016 bude při koncertu festivalu Kytara napříč žánry v Sukově síni v Rudolfínu předána cena českému kytaristovi, pedagogovi a skladateli Jiřímu Jirmalovi. Na koncertě vystoupí dnes již 91letý prof. Jiří Jirmal se svými hosty. Ocenění nevládní organizace České hudební rady získává za svoji celoživotní uměleckou a pedagogickou činnost.

Zvuková laboratoř poprvé: Contempuls uvede premiéry mladých skladatelů Rataje a Dřízala

Letos poprvé otevírá pražský festival soudobé hudby platformu Contempuls Lab určenou mladým souborům a projektům překračujícím hlavní dramaturgickou linii. Jako první se na ní představí Ensemble Terrible, uskupení mladých hudebníků sestavené na půdě pražské HAMU kolem dirigenta Marka Šedivého a skladatelů Jakuba Rataje a Jana Ryanta Dřízala. Festivalový program přinese hudbu autorů se souborem spojených, stejně jako dílo Dána Benta Sørensena a skladbu torsion: transparent variation se sólovým fagotem, kterou rakouská

Příští Pražské jaro otevře Barenboim, na závěrečný koncert přijede Penderecki

Přehlídku prominentních zahraničních symfonických orchestrů zahájí těleso, které mnozí řadí na první příčku pomyslného žebříčku nejlepších světových orchestrů – Vídeňští filharmonikové v čele s dirigentem Danielem Barenboimem. Orchestr na Pražské jaro zavítá již posedmé – pocty zahájit festival se jim ale dostává vůbec poprvé. Daniel Barenboim pojal přípravy zahajovacího koncertu skutečně důkladně i velkolepě. Smetanovu Mou vlast zařadil na program abonentního koncertu Staatskapelle Berlin  12. a 13. prosince 2016 v Berlíně (shodou okolností na den přesně se zahájením prodeje vstupenek na Pražské jaro). Jen několik

Baborák Ensemble pokřtí album, zahraje In-Store a odletí do Japonska

Před odletem na koncertní turné po Japonsku vystoupí v úterý 15. listopadu 2016 od 16:00 v Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí v Praze Baborák Ensemble. Soubor zároveň pokřtí nové CD hornových koncertů W. A. Mozarta. První In-Store koncert klasické hudby v nové supraphonské prodejně je pro všechny zájemce zdarma.

Iva Bittová a Mucha Quartet přivezou do Česka Bartókovy Slovenské spevy

Iva Bittová vyráží s mladým slovenským Mucha Quartetem na společné turné do pěti českých měst, aby seznámila své fanoušky i další příznivce zejména lidové hudby s projektem zpracovávajícím unikátní výsledky celoživotní práce skladatele a muzikologa Bély Bartóka, který shromáždil tisíce nápěvů slovenských lidových písní. Renomovaný slovenský skladatel Vladimír Godár upravil pro Ivu Bittovou a smyčcový Mucha Quartet některé slovenské lidové písně z Bartókovy sbírky pod názvem Slovenské spevy. Půvabné nové verze zazní mezi 24. a 28.

Bádání o Martinů je třeba podpořit. Na benefici ve prospěch Institutu BM zazpívá Martina Janková

Sopranistka Martina Janková spolu s barytonistou Tomášem Králem a klavíristou Ivo Kahánkem uvede na druhém benefičním koncertě ve prospěch Institutu Bohuslava Martinů ryze český program. Ten se odehraje v pondělí 28. listopadu v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí.

Soutěž o brněnskou Káťu Kabanovou

2. listopad 2016
Soutěž o brněnskou Káťu Kabanovou

Letošní ročník festivalu Janáček Brno zahajovala inscenace Janáčkovy Káti Kabanové v režii Roberta Carsena s Pavlou Vykopalovou v hlavní roli. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na reprízu 21. listopadu. Odpovědi na soutěžní otázku posílejte na adresu michaela@muzikus.cz nejpozději do 14. listpadu.

Předjaří na konci října uvede Orchestr BERG v Anežském klášteře

V prostředí Anežského kláštera zazní v pondělí vedle audiovizuální novinky mladého skladatele Martina Klusáka také hudba z Estonska a Litvy. K tomu Orchestr BERG nabízí také prohlídku nově otevřených zahrad Anežského kláštera.

Soutěž o vstupenky na recitál Olgy Scheps

20. říjen 2016
Soutěž o vstupenky na recitál Olgy Scheps

V druhé třetině listopadu se v Praze uskuteční čtvrtý ročník Festivalu Rudolfa Firkušného, na kterém zahraje například Sir András Schiff, jehož profil připravujeme pro listopadové číslo Harmonie, nebo Olga Scheps. Na její recitál, který se uskuteční 24. 11. v Rudolfinu, mohou tři z vás získat po dvou vstupenkách. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na adresu michaela@muzikus.cz do 30. října.

Expozice nové hudby zahajuje, puritánsky se zaměří na prostor poslechu

Letošní ročník Expozice nové hudby má téma Prostor poslechu a nabízí neotřelé polohy „tradičních“ hudebních forem v tradičním sále. „Vstupem do koncertního sálu se oddělujeme od ostatního světa. V koncertních sálech napravujeme svůj sluch a učíme se znovu poslouchat“, říká k tématu letošního ročníku Viktor Pantůček, dramaturg festivalu. Pět festivalových dnů nabídne mimořádný symfonický koncert, tři komorní koncerty, tři sólové recitály a čtyři večírky.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.