Radim Kopáč

Radim Kopáč

Literární a výtvarný kritik, publicista, editor, nakladatelský a časopisecký redaktor. Absolvoval bakalářský cyklus žurnalistika na Fakultě sociálních věd UK a magisterský cyklus mediální komunikace tamtéž. Od roku 2010 je zaměstnancem Oddělení literatury a knihoven Ministerstva kultury ČR. V roce 1999 spoluzaložil kulturně-společenský měsíčník na internetu Dobrá adresa, jehož byl v roce 2000 šéfredaktorem. Byl redaktorem časopisu Psí víno, kulturního magazínu Uni, literárním redaktorem kulturní redakce Českého rozhlasu Vltava a také šéfredaktorem literárního čtvrtletníku Intelektuál. Je autorem řady doslovů a předmluv, zejména k titulům ze současné české literatury. Uspořádal výbory nebo soubory děl E. Bondyho, E. Brikciuse, A. Klimenta, J. A. Pitínského nebo J. Suka. Z angličtiny přeložil knihy Sex. Jak na to a 101 hororů, které musíte vidět, než zemřete.

 

Novák nejen o Kunderovi

7. srpen 2020
Novák nejen o Kunderovi

„Neviděl jsem už sedm let Pavla Haase / a taktak že si ho dovedu představit / stojícího kdesi mezi dveřmi a klavírem v jeho pokoji Ale země se dme / a je slyšet zvuk podobný ustavičným nohám.“

Komentář Radima Kopáče: Glenn chtěl být celý život Steinwayem

Co dělat, když se navzdory vrcholícímu jaru kultura jen pomalu probouzí k životu? Tak třeba poslouchat muziku doma, a k tomu procházet fochy vlastní knihovny. Občas se může objevit text, kde jedno s druhým pěkně ladí – kde hudba hraje jistou roli, někdy hlavní, někdy vedlejší.

Guldův Mozart

30. květen 2011
Guldův Mozart

Ten příběh má skoro melodramatické rysy: V listopadu 1982 nahrál rakouský klavírista Friedrich Gulda (1930 – 2000) na jeden zátah komplet Mozartových sonát. Zhruba šest...

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.