Petr Vidomus

Petr Vidomus

V Harmonii zakotvil na podzim 2004, kdy si jej na základě reportáže z francouzského jazzového festivalu vybrala jako svou náhradu Petra Konrádová (Petro, díky!). Stal se editorem jazzové rubriky časopisu, což znamená, že pro vás vybírá ta nejzásadnější témata, která hýbou světem tohoto žánru, dohlíží na kvalitu článků a v neposlední řadě sám píše. Do jeho textů se může promítat láska k sociologii, Francii a jazzrocku 70. let. Mimo to má rád dobré víno, cestování a fotografii. Můžete jej znát také coby hlas stanice ČRo Jazz.

Mats Eilertsen Trio - Sails Set

29. červenec 2013
Mats Eilertsen Trio - Sails Set

Mats Eilertsen (1975) je nepřehlédnutelnou tváří střední generace norských jazzmanů. Jako sidemana jsme jej mohli slyšet s americkými esy Patem Methenym, Joshuou Redmanem nebo...

Emil Viklický: Ve správný čas udělat pauzu

„Rád bych teď trochu zvolnil, cestování po mé pětašedesátce bylo opravdu hodně hektické,“ říká Emil Viklický. Tohle hektické období završil albem Together Again, které mu v březnu vydal prestižní německý label ACT (jako prvnímu Čechovi, nepočítáme-li v to jeho spoluhráče s americkým pasem – basistu Jiřího Mráze). Viklického parketou a „poznávacím znakem“ jsou originální zpracování moravských lidovek a také dlouhodobý vztah k Janáčkovi.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.