Pavlína Kráčmarová

Pavlína Kráčmarová

Podzimní festival duchovní hudby

4. listopad 2013
Podzimní festival duchovní hudby

Ve dnech 22. září – 12. října 2013 proběhl v pěti olomouckých svatyních jubilejní XX. ročník mezinárodního Podzimního festivalu duchovní hudby. Programová nabídka festivalu byla dramaturgicky pestrá a umělecky...

Ivan Myslikovjan na festivalu MusicOlomouc

V úterý 23. dubna se v prostorách bývalého Jezuitského konviktu, dnes Uměleckého centra Univerzity Palackého, uskutečnil v pořadí druhý koncert festivalu soudobé hudby MusicOlomouc. Ke koncertu s názvem Ivan Myslikovjan – saxofon – elektronika jsem od počátku přistupovala s poněkud rozpačitými pocity. A to z důvodu, že se zmiňovaný interpret a autor v jedné osobě již přes dvacet let zabývá místo „artové“ produkce spíše produkcí hudebně komerční.

Orchestr Berg a mladí čeští skladatelé v Olomouci

Již po šesté se na festivalu MusicOlomouc představí tělesa a interpreti zaměřující se na soudobou hudbu.  Zahajovací koncert festivalu se v úterý 22. dubna uskutečnil v Paláci Bohemia v Olomouci. Na programu zazněla díla Jana Trojana, Slavomíra Hořínka, Tomáše Hanzlíka, Jany Vöröšové, Michala Nejtka a Jana Duška. Vše pod řízením dirigenta a uměleckého vedoucího tělesa Orchestr Berg Petera Vrábela. Jednoznačně lze konstatovat, že orchestr Berg nasadil pomyslnou zahajovací laťku vysoko.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.