Lubomír Mareček

Lubomír Mareček

Dvacet křídel, tři cembala nebo barokní hoboj: Na JAMU pokřtí nové nástroje za 70 milionů

Formou komentovaného odpoledního koncertu budou 6. prosince v aule JAMU na Komenského náměstí slavnostně pokřtěny mistrovské hudební nástroje a technologie, které škola nakoupila z evropského operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).  Podle děkana HF JAMU profesora Jindřicha Petráše škola ke dnešnímu dni nakoupila dva kusy strunných nástrojů, třináct kusů historických nástrojů, deset kusů dechových nástrojů, osmadvacet klávesových nástrojů a technologie. Vše v celkové hodnotě 68,6 milionů korun.

V Brně začíná Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka, potkají se tu mladí hudebníci ze třiceti zemí

Přes dvě stovky mladých hudebníků do 35 let z bezmála třiceti zemí celého světa míří na Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně, která se už po pětadvacáté odehraje ve dnech 24. až 29. září 2019. Zavedené klání, které pořádá Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka – hejtmana Jihomoravského kraje a JUDr. Markéty Vaňkové – primátorky statutárního města Brna, se i letos uskuteční jako dvouoborová. Tentokrát se na brněnské umělecké akademii představí interpreti v oborech hra na flétnu a hra na klarinet.

Martin Opršál svolává na brněnskou JAMU evropské bubeníky

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně připravila přehlídku, na níž se sjedou přední perkusionisté z pěti zemí. Mezinárodní nesoutěžní bienále Festival bicích nástrojů se uskuteční od 7. do 9. prosince ve školním Divadle na Orlí. Zastoupeny budou umělecké akademie a konzervatoře z Rumunska, Itálie, Rakouska, Slovenska a samozřejmě domácí Česká republika. A zájemci z řad publika si i sami zahrají.

Soutěž Leoše Janáčka v Brně zná vítěze, bodovala i JAMU

Mladí hudebníci z Lotyšska a Španělska zvítězili v Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně. V Brně letos soutěžili hráči na kontrabas a violoncello, v prvním oboru výrazně bodovali zahraniční studenti pořádající akademie. Týdenní klání, které pořádá právě Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka a pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka – hejtmana Jihomoravského kraje a Ing. Petra Vokřála – primátora statutárního města Brna, se letos uskutečnilo od 8. do 15. září.

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka zná vítěze, druhou cenu získalo české Doležalovo kvarteto

Novozélandská houslistka Amalia Hall a slovenské smyčcové Mucha Quartet jsou vítězi Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně.  Její letošní 21. ročník patřil od 20. do 25. září právě houslím a smyčcovým kvartetům. Tříkolové a šestidenní klání mladých umělců do pětatřiceti let pořádala Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (HF JAMU) ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka.

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka za několik dní přivítá přes šedesát houslistů

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně, která začne v neděli 20. září 2015, bude letos patřit houslím a smyčcovým kvartetům. Tříkolové klání mladých umělců do pětatřiceti let potrvá do 25. září a uskuteční se v Koncertním sále HF JAMU, v Divadle na Orlí a v Besedním domě. Již 21. ročník špičkové soutěže pořádá Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka.

Janáčkův duch a Martinů oběšenec. JAMU chystá premiéru.

Komorní opera Hudební fakulty JAMU uvede v jednom večeru jazzovou operu Slzy nože Bohuslava Martinů z roku 1928 a světovou premiéru díla Zhasnutí od mladého skladatele Jiřího Najvara, který osobně vystoupí i jako dirigent. Premiéry se uskuteční v sobotu 21. března a v neděli 22. března. Jednoaktové opery od jejich vzniku dělí bez mála století.

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně zná vítěze

Dvouoborového klání pořádaného Hudební fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně se letos zúčastnilo 140 soutěžících ze čtyřiceti zemí celého světa. V oboru klarinet vyhrál první cenu Martin Adámek ze Slovenska, flétny pak ovládla Anežka Vargová, která je studentka  HF JAMU Brno. Další místa obsadili účastníci z Maďarska, Francie a ČR. „Těší mě vysoká mezinárodní účast a skvělá interpretační úroveň výkonů.  Jsem moc rád, že v tak obrovské  konkurenci uspěli  i naši studenti.“ sdělil prezident festivalu Jindřich Petráš...

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.