Jiří Kubíček

Jiří Kubíček

Předposlední den festivalu MusicOlomouc nabídl kompozice čtyř současných autorů v podání ansámblu Mondrian

Koncert konaný v úterý 11. října v Uměleckém centru Univerzity Palackého začal velmi zostra smyčcovým triem Dietera Ammanna Gehörte Form – Hommages (1998). Jeho nejvýraznějším rysem byla expresívnost. Autor o této skladbě říká, že se rozvíjí bez následování jakékoliv předem dané formální myšlenky. Neutuchající invenci autora skutečně jako by nic nestálo v cestě. Posluchači byli zaplaveni ostrými disonancemi, prudkými kontrasty, pravidelnými i nepravidelnými rytmy a polyrytmy, tradičními i brutálními způsoby vytváření tónů a hluků na nástroje jakož i ztišenými pasážemi,

Hudba ve znamení krystalických mřížek a mimozemských bytostí

Po více než roční přestávce, dané přesunem z jarního na podzimní termín, rozezněla Kapli Božího Těla Uměleckého centra Univerzity Palackého soudobá hudba festivalu MusicOlomouc. Na zahajovacím koncertě osmého ročníku dne 3. října vystoupili členové nového olomouckého seskupení, souboru Lichtzwang: Marek Keprt (klavír), Jan Přibil (trubka), Jiří Fajkus (violoncello) a Eva Balcárková (těremin).

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.