Eva Polívková

Eva Polívková

Eva Polívková Bublová je především varhanice. Varhanní hru vystudovala na dvou vysokých školách (pražská AMU a lyonská CNSM) a ověnčila ji vítěznými vavříny z několika mezinárodních varhanních soutěží včetně soutěže Pražského jara. Za druhé je cembalistka. Cembalo studovala opět na AMU a její bakalářskou práci Názvy skladeb u clavecinistů vydalo roku 2010 nakladatelství AMU. Studia ve Francii završila překladatelskou státnicí a pracuje za třetí jako překladatelka a tlumočnice z francouzského jazyka. Svou lásku k umění, zájem o literaturu a celoživotní vášeň pro češtinu uplatňuje též v oblasti hudební publicistiky.

Program pro náročné k poctě Květiny milosti

„Co mi přinesla omezení spojená s koronavirem?“ Pro dvě stovky posluchačů má odpověď na tuto otázku od včerejška novou položku: nevšední zážitek z koncertu Hany Blažíkové v rámci Letních slavností staré hudby, nazvaného „Květina milosti“. Jako všechny kulturní akce tohoto léta musel festival zásadním způsobem překopat dlouho plánovanou dramaturgii, termíny i výběr zahraničních umělců. Posluchači koncertu 30. července 2020 v pražském kostele sv. Martina ve zdi však ze všech těch změn čerpali pouze výhody.

Jaké blaho, když je múzám horko

30. červenec 2019
Jaké blaho, když je múzám horko

Pátý koncert jubilejního 20. ročníku festivalu Letní slavnosti staré hudby se odehrával de facto uprostřed zahrad, totiž v hlavním sále Trojského zámku. Navzdory večerní hodině a otevřeným oknům vládlo nelidské horko osazenstvo koncertu nazvaného „V zahradách múz“ se tedy notně zapotilo.

Francouzská vánočka a italské cukroví z kuchyně Collegium Marianum

Stejně jako v minulých letech zazněl i letos 28. prosince v kostele svatých Šimona a Judy vánoční koncert souboru Collegium Marianum. Letošní název zněl: Andělé a pastýři, Vánoce v barokním Římě a Paříži. Umělecká vedoucí Jana Semerádová sáhla opět do nevyčerpatelné studnice francouzského a italského barokního repertoáru. Vedle známých autorů, jako je Giacomo Carissimi nebo Marc-Antoine Charpentier, zařadila díla méně uváděných skladatelů Francesca Manfrediniho a Carla Ambrogia Lonatiho.

Véronique Gens na břehu mořském

12. červenec 2018
Véronique Gens na břehu mořském

Mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby otevřel koncertem 10. 7. 2018 již svůj 19. ročník. Zahájila jej hvězdná Véronique Gens se souborem Les Ambassadeurs pod vedením Alexise Kossenka.

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.