Adolf Sýkora

Adolf Sýkora

Ohlédnutí za třetím ročníkem brněnského komorního cyklu Vox imaginis

30. dubna se uskutečnilo poslední vystoupení v rámci letošního cyklu čtyř tématických večerů pořádaných Moravskou galerií v Brně pod názvem Vox imaginis. Byl to třetí ročník této série komorních pořadů, jejichž typickým znakem je projekce určitého tématu do tří oblastí umění - hudby, slova a výtvarného umění. Trojjedinost pohledu na určitý jev umocňuje a obohacuje jeho vnímání za předpokladu vysoké umělecké kvality účinkujících. Tomuto požadavku Vox imaginis přesvědčivě vyhovuje.

Pocta mistrům

10. říjen 2016
Pocta mistrům

Pod tímto mottem se konal 4. 10.  2016 v koncertním sále Besedního domu v Brně koncert orchestru Czech Virtuosi pod taktovkou Štefana Veselky, jenž se toho večera ujal i role sólisty v klavírním koncertu W. A. Mozarta. Pan Veselka, v současné době první dirigent Symfonického orchestru v Münsteru, narozen v Norsku, ale pocházející ze slavného hudebního rodu jihomoravských Veselků, se už Brnu představil před dvěma roky jako  charismatický dirigent  představení opery Káťa Kabanová. Jako pianista získal řadu vynikajících soutěžních ocenění a jeho nahrávka kompletního klavírního díla Antonína  Dvořáka získala v roce 2004 cenu Classical

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.