vos

vos

Branami Jeruzaléma s Bergem

12. květen 2016
Branami Jeruzaléma s Bergem

Klasik současné litevské hudby Bronius Kutavičius a jeho monumentální Brány Jeruzaléma pro sbor a orchestr, taková je další zastávka v sezoně Orchestru BERG.

Ostrava bude zase žít novou operou, NODO zveřejnily program

Třetí ročník bienále Dny nové opery Ostrava, nebo taky NODO – New Opera Days Ostrava, na konci června uvede šest inscenací včetně premiér českých skladatelů nebo děl stěžejních autorů 20. století György Ligetiho a Iannise Xenakise.

Letní slavnosti staré hudby letos jako sonda do neznámých benátských zákoutí

Pražské publikum se letos v prázdninových měsících opět může těšit na Letní slavnosti staré hudby, které ve svém 17. ročníku přinesou dramaturgii směřující do italských Benátek.

Kabeláč, Havelka, Srnka. Prostor pro českou hudbu v 90. sezoně SOČRu

Symfonický orchestr českého rozhlasu představil program jubilejní 90. sezony. Bude pokračovat v mezižánrovém cyklu Nové horizonty, novinkou bude komorní řada a velký prostor dostane česká hudba, ať už často opomíjená klasika 20. století, nebo soudobá tvorba.

Kühňata na Jatkách: Nezavírejte oči před týráním dětí

Kühnův dětský sbor se rozhodl navázat spolupráci s organizací Dětské krizové centrum, kterou zahájí mimořádným benefičním koncertem 20. května v multikulturním prostoru Jatka 78. Výtěžek bude věnován právě na činnost tohoto centra, které pracuje s těmi nejzávažnějšími případy týrání, zneužívání a zanedbávání dětí.

Festival I´MOZART opět změnil program, nepřijede Lezhneva a Montero

Mozartovský festival, který se měl konat na různých místech v Praze ve dnech 17. – 24. 4., opět změnil svůj program. Organizátoři dnes ohlásili zrušení dvou koncertů a jedné operní inscenace.

Po zaměstnancích i diváci. Brněnské Národní divadlo vyhlašuje casting na nové tváře kampaně

Národní divadlo Brno v minulých kampaních představovalo sebe a své zaměstnance. V příští sezoně chce dát prostor i svému publiku. „Máme zájem poznat své diváky a poděkovat jim za jejich přízeň. Kampaní chceme zdůraznit, že naše snaha a práce by bez nich neměla smysl. Neméně důležité je pro nás i vyslání signálu, že NdB je otevřenou kulturní institucí, jež je určená všem,“

Libor Pešek se zapojil do výzvy vládě proti kolaboraci s totalitní Čínou

V reakci na návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice a na její lidskoprávní kontext napsaly české osobnosti výzvu prezidentu republiky a váldě "Přestaňte kolaborovat s komunistickou a totalitní Čínou". Do výzvy se zapojil i dirigent Libor Pešek, držitel Medaili Za zásluhy I. stupně, kterou mu v roce 1997 udělil Václav Havel.

Shakespeare, Magdalena Kožená, Beethoven a 22 smyčcových kvartet na letošním Concentus Moraviae

Ve štítu letošního ročníku festivalu Concentus Moraviae budou jména dvou velikánů: Williama Shakespeara a Ludwiga van Beethovena. Na festivalu zazní kromě kompletního Beethovenova díla pro smyčcové kvarteto i nejvýznamnější skladby českého a světového repertoáru včetně hudby 2. poloviny 20. století. Na objednávku festivalu vznikly skladby Ľubice Čekovské a Slavomíra Hořínky pro toto obsazení. Ve světové premiéře zazní například kvartetní úprava Shakespearem

 Gilgameš  Bohuslava Martinů získal prestižní německé ocenění Best Edition 2016

První svazek Souborného vydání díla Bohuslava Martinů s oratoriem Epos o Gilgamešovi získal prestižní ocenění Best Edition 2016 Německého svazu hudebních nakladatelů (DMV – Deutscher Musikverleger-Verband). Vydavatelství Bärenreiter cenu převezme na Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu 7. -10. dubna, kde budou zároveň ceněné publikace vystaveny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.