čtvrtek, 14. leden 2016

Zappovské improvizace podle Pavla Zlámala počtvrté v Divadle na Orlí

Napsal(a) 

Divergent Connections Orchestra, foto Eva Svobodová Divergent Connections Orchestrafoto: Eva Svobodová

Pod supervizí brněnského experimentátora Pavla Zlámala se v neděli 24. ledna v brněnském v Divadle na Orlí odehraje koncert, jenž je v místních šířkách vzácný, avšak odkazuje na progresivní počiny osobností, jako jsou například Frank Zappa, John Zorn, Butch Morris či Walter Thompson. Divergent Connections Orchestra se již počtvrté sejde u příležitosti řízené improvizace, a to jak na interpretační, tak na dirigentské úrovni – posluchači se mohou stát svědky vzniku hudby, která bude výsledkem neotřelých kolektivních improvizací, a mohou se těšit na jedinečný zážitek z bezprostředního tvoření, které se rozhodně nebude řídit hudebními konvencemi a stereotypy.

Výstup experimentu, který bude náplní tohoto večera, je zcela nepředvídatelný nejen pro diváka, ale i pro samotné hudebníky, jejichž většina studuje klasické a jazzové obory na Hudební fakultě Janáčkově akademii múzických umění. Tito mladí nadšenci byli ke spolupráci v orchestru osloveni nejen na základě svých interpretačních dovedností, ale také pro jejich myšlenkovou otevřenost, kreativitu a ochotu si s hudbou hrát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.