pátek, 5. srpen 2022

V. Národní setkání hudebních souborů seniorů na podzim opět rozezpívá Prahu

Napsal(a) 

Národní setkání hudebních souborů seniorů 2021, foto Josef Rudolf Národní setkání hudebních souborů seniorů 2021foto: Josef Rudolf

Veřejnosti svůj bohatý program letos znovu představí tradiční pražská kulturní událost Národní setkání hudebních souborů seniorů (NSHSS). Již pátý ročník setkání se uskuteční ve dnech 30. září a 1. října 2022. Vstup na všechny události NSHSS je za dobrovolné vstupné. Na koncert ve Velkém sálu Hlaholu je pak třeba předchozí rezervace.

Festival NSHSS se koná pravidelně k příležitosti Mezinárodního dne seniorů od roku 2018. Tato akce je určena seniorským sborům a hudebním souborům z celé České republiky a jejím hlavním cílem je podpořit aktivity těchto uskupení a přispět k jejich rozvoji. Pátý ročník Národního setkání hudebních souborů seniorů pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci se Zpěváckým spolkem Hlahol.

Akce nabídne posluchačům a účinkujícím program ve dvou dnech. V pátek 30. září podvečer je naplánovaná streamovaná odborná diskuse k tématům, která se vážou k problematice vzdělávacích a kulturních aktivit seniorů, aktivního života ve stáří a bezvěké společnosti. Diskuse zahrne i vstupy předem zaslaných nahrávek sborů či živé vystoupení sborů.

V sobotu 1. října bude následně oslaven Mezinárodní den seniorů společným setkáním a zpěvem na Slovanském ostrově. Festival vyvrcholí v odpoledních hodinách závěrečným koncertem seniorských sborů ve Velkém sále pražského Hlaholu.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.