Aktuality

Stravinskij i Coldplay. Vítězové soutěže Concerto Bohemia zahrají ve Foru Karlín

Propojení moderních prostor s klasickou hudbou, skladby Stravinského, Telemanna ale i populární britské kapely Coldplay – to vše nabídne letošní koncert laureátů národní soutěže Concerto Bohemia. Mladí talentovaní hudebníci vystoupí v pražském Foru Karlín ve středu 18. listopadu od 19:00.

Talenty českolipské ZUŠ a Iva Bittová v nové etapě. MHF Lípa Musica vrcholí

14. ročník festivalu MHF Lípa Musica se pomalu blíží ke konci a v nejbližších dnech nabízí mladé neznámé talenty i alternativní hudbu. Festival poskytne tento čtvrtek 12. listopadu v budově českolipského Jiráskova divadla prostor nejtalentovanějším žákům Základní umělecké školy Česká Lípa. Večer nabídne vystoupení začínajících zpěváků i instrumentalistů, ke kterým se jako host přidá klavírista a skladatel Petr Malásek.

Pryč s bariérami a předsudky. Koncert ke Dni studentstva v Rudolfinu ve znamení sblížení

Letošní Koncert ke Dni studentstva představí tři orchestry mladých aktivních lidí, kteří se věnují hudbě bez podpory obvyklých hudebně vzdělávacích institucí a naváže na loňský koncert, na němž se vedle České studentské filharmonie představil dětský pěvecký sbor Čhavorenge, vedený zpěvačkou a sbormistryní Idou Kelarovou, jehož smyslem je podporovat talentované romské děti a mladé lidi na cestě k hudbě.

Jakub Hrůša dostane cenu Charlese Mackerrase

6. listopad 2015 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Jakub Hrůša dostane cenu Charlese Mackerrase

Jakub Hrůša se v sobotu 7. 11. stane držitelem Ceny Sira Charlese Mackerrase, kterou mu udělí Nadace Leoše Janáčka. Hrůša získal ocenění díky významným uměleckým výsledkům včetně symfonické a operní interpretace Janáčkových děl, uvedla ředitelka nadace Eva Drlíková.

Cesty fascinovaného Václava Lukse a vznešeného Hasseho se protnou v Pražské křižovatce

Koncertní sezona Collegia 1704 bude pokračovat v dramatickém duchu. Poprvé po více než 250 letech zazní 18. a 19. listopadu v sále Pražské křižovatky Svatá Helena, oratorium Johanna Adolfa Hasseho. „Když jsem se seznámil s hudbou Hasseho oratoria Santa Elena al Calvario, byl jsem fascinován její dramatickou krásou a melodickou invencí. Je nepochopitelné, že na svoje znovuobjevení muselo toto dílo čekat více než 250

Heiner Goebbels opět přiveze do Prahy Písně o prožitých válkách

Německý hudebník a divadelník Heiner Goebbels přijede do Prahy osobně inscenovat svůj scénický koncert Songs of Wars I have seen (Písně o prožitých válkách), scénický koncert inspirovaný překvapivými válečnými memoáry Gertrudy Stein. V Divadle Archa jej provede orchestr BERG.

Asijské týdny české hudby pokračují: Matyáš Novák v Číně koncertoval, Jitka Fowler Fraňková porotcovala

Mladý pianista Matyáš Novák rozšířil řady českých umělců koncertujících letošní podzim v asijských státech. Jeho čtrnáctidenní koncertní turné pod záštitou PETROFu napříč čínskými provinciemi mělo velký úspěch.„V Číně jsem poznal spoustu báječných lidí a krásných míst. To, že jsem po celou dobu mohl hrát na skvělé nástroje značky PETROF, pro mě znamenalo mít s sebou na jevišti kousek domova, což je nádherný pocit.“,

Studentský o-R-f-E-us-PEAT: Slovenská hudba na HAMU

Studentský festival soudobé hudby Orfeus, který se každoročně pořádá na půdě Hudební a taneční fakulty VŠMU v Bratislavě, poprvé vycestuje za hranice Slovenska. 5. listopadu 2015 v 19.00 uvede v Sále Martinů ve spolupráci s pražskou HAMU a Studentským festivalem soudobé hudby ORFEUS (VŠMU v Bratislavě) reprezentativní koncert s názvem o-R-f-E-us-PEAT. Na koncertě se představí VŠMU MODERN

Řízená improvizace Divergent Connections Orchestra osvěží Brno

Dvacetičlenné těleso Divergent Connections Orchestra, jehož založení je doktorandským projektem instrumentalisty a improvizátora Pavla Zlámala, se již potřetí sejde u příležitosti řízené improvizace. V neděli 8. 11. 2015 od 18:00 se sál nového kulturního prostoru Industra zaplní kolektivní improvizací na interpretační i dirigentské úrovni. Pod supervizí brněnského experimentátora Pavla Zlámala se odehraje koncert, jenž je

Kühnův smíšený sbor uvede premiéru středověkého bestiáře Ryanta Dřízala a Kouzla Orsona Štědroně

Kühnův smíšený sbor uvede na svém galakoncertu, který se uskuteční 4. listopadu 2015 od 19:30 v Kostele sv. Šimona a Judy, soudobou tvorbu českých skladatelů. Sbor pod vedením svého sbormistra Marka Vorlíčka a přední norské sbormistryně Tone Biancy Sparre Dahl představí dvě světové premiéry skladatelů Jana Ryanta Dřízala a Miloše Orsona Štědroně.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.