Aktuality

Srdce jako útočiště. Brněnský Velikonoční festival duchovní hudby zahajuje

Velikonoční festival duchovní hudby, který se odehraje mezi Květnou a Bílou nedělí, se po pětileté řadě s motivy pohybu a pouti navrací k tomu nejniternějšímu. "Letošní téma se obrací domů, k symbolice srdce jako útočiště. Zazní proto hodně hudby spojené s českými zeměmi od středověku až po 21. století," uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Zazní tradiční duchovní i současné skladby, české symfonie i velikonoční repertoár Francie.

Pražský filharmonický sbor si zazpívá s Berlínskou filharmonií a Simonem Rattlem

Pražský Filharmonický sbor vystoupí v pondělí 21. a v neděli 27. března 2016 v německém Baden-Badenu. Prestižní koncertní síň Festspielhausu bude hostit Pražský filharmonický sbor spolu s proslulou Berlínskou filharmonií a jejím šéfdirigentem sirem Simonem Rattlem. Společně provedou Symfonii č. 9 d moll „S Ódou na radost“ Ludwiga van Beethovena.

JAMU připravuje odborné symposium na téma Artistic management

SYMPOSIUM: Umění / Hudba / Management se po třech letech od založení vrací opět na půdu brněnské JAMU, kde bude od 4. do 6. dubna 2016 v duchu podtitulu Zastupování umělců hledat odpovědi na otázky týkající se aktuálních trendů v zastupování interpretů nebo rozdílů mezi tuzemským uměleckým trh od mezinárodního.

Juliette v Národním divadle bude stírat hranice mezi sněním a skutečností

Předvelikonoční dny budou na scéně opery Národního divadla ve znamení "jediné surrealistické opery". Juliette (Snář) Bohuslava Martinů uvede ND v premiérách 24. a 25. března 2016.

Collegium 1704 vkročí do velikonoční doby monumentálním Mesiášem

Koncerty Collegia 1704 přinášejí ve většině případů objevnou dramaturgii, na nejbližším z nich ale orchestr uvede pod vedením svého uměleckého šéfa Václava Lukse stěžejní a jedno z nejhranějších barokních děl vůbec, Händelova Mesiáše. Velkolepé oratorium inspirované poselstvím života, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista zazní 22. března v Rudolfinu.

Tomáše Jamníka čeká debut ve Velké Británii, dirigovat bude Jakub Hrůša

Tomáš Jamník se za pár dní představí poprvé před britským publikem. Společně s Philharmonia Orchestra a Jakubem Hrůšou provede 16. března od 19:30 hodin v sále Bedford Corn Exchange Schumannův Violoncellový koncert a moll. “Jedná se o moje vůbec první vystoupení ve Velké Británii. O to jsem raději, že je právě s Philharmonia Orchestra,” uvedl violoncellista.

Dvojitá oslava šedesátin Tommyho Emmanuela v Rudolfinu

K pražskému koncertu k šedesátinám kytarového mága Tommyho Emmanuela v neděli 13. března přidali pořadatelé kvůli velkému zájmu publika ještě odpolední matiné. Zatímco ve večerním programu vedle oslavenců Tommyho Emmanuela a Stanislava Barka vystoupí také naši kytaristé Norbi Kovács, Adib Ghali a jejich velšský kolega Dylan Fowler, na odpoledním matiné bude mít Tommy Emmanuel pódium i publikum jen a jen pro sebe. Jeho sólové koncerty patří k nezapomenutelným zážitkům.

Studentský Impresário v koncích bude o maskách pokrytectví

Komorní opera Hudební fakulty JAMU v Brně uvádí své inscenace už čtvrtou sezonu v Divadle na Orlí, za několik dní rozšíří svůj repertoár o další inscenaci. Ve dvou premiérách 19. a 20. března a ve dvou reprízách 22. a 23. března uvede komediální komorní operu Domenica Cimarosy Impresário v koncích.

Kühňata v jednom kole mezi orchestry a festivaly

8. březen 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Kühňata v jednom kole mezi orchestry a festivaly

Kühnův dětský sbor vystoupí během příštích šesti měsíců se šesti předními českými orchestry v čele s Českou filharmonií, PKF – Prague Philharmonia či Filharmonií Brno a po jejich boku provede světovou oratorní premiéru, celovečerní hudbu k baletu, symfonii, kantátu, úryvky z oper či filmovou hudbu.

Národní divadlo a Státní opera má nové operní šéfy

Novým hudebním ředitelem Opery Národního divadla se od 1. srpna 2016 stane Jaroslav Kyzlink. Funkce hudebního ředitele Státní opery se od téhož data ujme Andreas Sebastian Weiser.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.