Aktuality

Libor Pešek se zapojil do výzvy vládě proti kolaboraci s totalitní Čínou

V reakci na návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice a na její lidskoprávní kontext napsaly české osobnosti výzvu prezidentu republiky a váldě "Přestaňte kolaborovat s komunistickou a totalitní Čínou". Do výzvy se zapojil i dirigent Libor Pešek, držitel Medaili Za zásluhy I. stupně, kterou mu v roce 1997 udělil Václav Havel.

Shakespeare, Magdalena Kožená, Beethoven a 22 smyčcových kvartet na letošním Concentus Moraviae

Ve štítu letošního ročníku festivalu Concentus Moraviae budou jména dvou velikánů: Williama Shakespeara a Ludwiga van Beethovena. Na festivalu zazní kromě kompletního Beethovenova díla pro smyčcové kvarteto i nejvýznamnější skladby českého a světového repertoáru včetně hudby 2. poloviny 20. století. Na objednávku festivalu vznikly skladby Ľubice Čekovské a Slavomíra Hořínky pro toto obsazení. Ve světové premiéře zazní například kvartetní úprava Shakespearem

 Gilgameš  Bohuslava Martinů získal prestižní německé ocenění Best Edition 2016

První svazek Souborného vydání díla Bohuslava Martinů s oratoriem Epos o Gilgamešovi získal prestižní ocenění Best Edition 2016 Německého svazu hudebních nakladatelů (DMV – Deutscher Musikverleger-Verband). Vydavatelství Bärenreiter cenu převezme na Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu 7. -10. dubna, kde budou zároveň ceněné publikace vystaveny.

MHF Český Krumlov slaví 25 let. Přijedou hvězdy Juan Diego Flórez a Arturo Sandoval

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oslaví v roce 2016 čtvrtstoletí své existence. Díky objevné dramaturgii i účasti světově proslulých interpretů si vydobyl přední místo mezi festivaly klasické hudby a stal se i trvalou součástí evropského hudebního kalendáře. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. tenoristé Jonas Kaufmann či José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, sopranistka Renée Fleming, mezzosopranistka Elīna Garanča, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo.

Pavel Haas Quartet dnes převzal v Londýně BBC Music Magazine Award

Za své aktuální album s nahrávkou Smyčcových kvartetů č. 1 e moll „Z mého života“ a č. 2 d moll   Bedřicha Smetany obdržel dnes Pavel Haas Quartet BBC Music Magazine Award v kategorii komorní hudby.

Minifestival ve znamení okřídlené šelmy

5. duben 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Minifestival ve znamení okřídlené šelmy

Letní slavnosti staré hudby budou mít letos opět svůj dětský protějšek v podobě minifestivalu Piccoli. V neděli 22. května v Clam-Gallasově paláci zažije dětské publikum atmosféru karnevalu a tance v rytmu benátského přístavu.

Hlas duchů a hra na větev s uschlým listím. Orchestr BERG se v dalším koncertě vydá za exotikou

Orchestr BERG zahraje na druhém koncertě sezony hudbu Polynésie, nebo dalekého severu. Vedle exotických hudebních nástrojů bude znít i hudba inspirovaná jedním z filmů Davida Lynche.

Cena Cecílie pro české interprety

1. duben 2016 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Cena Cecílie pro české interprety

Poprvé od roku 1974, kdy Svaz belgických hudebních novinářů začal předávat ceny Cecílie pro nejlepší gramofonové nahrávky uplynulého roku, se slavnostní předávání cen nekonalo. Za účasti oceněných umělců a vydavatelů se slavnostní večer většinou koná v bruselské opeře, její interiér se ale restauruje a tak byl zvolen sál bývalého rozhlasu Flagey. Několik hodin před předáváním cen, nazvaných podle patronky

Výstava fotografií Jovana Dezorta Co odnesl čas připomene počátky hudební soutěže Concertino Praga

Uskuteční se v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci. Předtím byla uvedena na Staroměstské radnici v Praze. Autor za ni obdržel od Asociace profesionálních fotografů titul Osobnost české fotografie roku 2014. Výstava je obohacena o čtyřicet fotografií z mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga a jejího Jihočeského festivalu, který má každoročně zázemí v Jindřichově Hradci. Jovan Dezort byl od začátku soutěže v roce1966 třicet let jejím oficiálním fotografem.

Mladé talenty pošesté rozezní Broumovskou klávesu

Šestý ročník hudebního klání pro mladé pianisty do sedmnácti let Broumovská klávesa se uskuteční 6. – 8. května v národní kulturní památce Klášter Broumov.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.