Aktuality

Yo-Yo Ma zahraje Bachovy suity pod širým nebem na hladině Vltavy

4. září vystoupí na festivalu Prague Sounds pořádaném organizačním týmem Strun podzimu americký violoncellista Yo-Yo Ma. Hudebník, který hrál pro osm amerických prezidentů i pro Václava Havla, však oproti původním plánům nezahraje v Dvořákově síni Rudolfina, ale na open air plovoucí scéně na hladině Vltavy u Slovanského ostrova. Pořadatelé se pro změnu místa konání rozhodli na přání umělce a po dohodě s managementem. Datum i čas koncertu zůstávají beze změny.

ZUŠ Open bude hostem brněnského Maratonu hudby

Největší letní brněnský festival Maraton hudby Brno, který rozezní v polovině srpna náměstí, ulice i koncertní sály moravské metropole, i v letošním roce spojil síly s celostátním festivalem základních uměleckých škol ZUŠ Open.

26. Mezinárodní varhanní festival v bazilice sv. Jakuba v Praze začíná ve čtvrtek

V bazilice sv. Jakuba v Praze začíná ve čtvrtek šestadvacátý ročník Mezinárodního varhanního festivalu. V rámci programu vystoupí umělci z Francie, Německa, Švédska, Ázerbajdžánu a České republiky. Od 5. 8. do 23. 9. 2021 se každý čtvrtek od 19 hodin rozezní největší pražské varhany pod rukama i nohama domácích i světových umělců. Varhany v bazilice u sv. Jakuba jsou se svými 4 manuály, 92 rejstříky a 8 277 píšťalami největší v celé České republice.

Oslavy 75. výročí založení Akademie múzických umění v Praze završí slavnostní koncert v Rudolfinu

U příležitosti oslav tři čtvrtě století od založení Akademie múzických umění v Praze se bude v pátek 8. října 2021 konat Slavnostní koncert. Na pódiu Dvořákovy síně pražského Rudolfina se setkají studenti, pedagogové a absolventi Hudební a taneční fakulty AMU. Na programu koncertu, který odvysílá v přímém přenosu ČT art, zazní hudba Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Slyšet jednou je dobré, dvakrát ještě lepší: Orchestr Berg uvede skladbu dvakrát během jednoho večera

Orchestr Berg společně s dirigentem Peterem Vrábelem a sopranistkou Pavlou Radostovou nabízí další večer v originálním koncertním formátu Slyšet 2x. V pondělí 2. srpna v české premiéře představí hudbu italského skladatele Fausta Romitelliho inspirovanou mimo jiné Tibetskou knihou mrtvých, která spojuje akustické nástroje, elektroniku i lidský hlas.

Jedenáctý Festival F. L. Věka proběhne netradičně během letních měsíců

Festival F. L. Věka se letos přesouvá do letních měsíců. Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Tři z koncertů jsou zařazeny jako náhradní koncerty za 10. ročník a platí na ně abonentky roku 2020 a vloni zakoupené vstupenky.

Letní hornové kurzy v Broumově již posedmé, i letos s mezinárodní účastí

Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 1. do soboty 7. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy představují město Broumov jako kulturní regionální centrum, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Na letošní ročník je přihlášeno více než 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.

Sopranistka Olga Jelínková vystoupí na festivalu Kladrubské léto

Třetí koncert Kladrubského léta provede Olga Jelínková 31. července od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve spolupráci s Orchestrem Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila, sólo na trubku přednese Jiří Houdek.

Břevnovská hudební setkání na podzim opět nabídnou živé koncerty

Poté, co pátou i šestou sezonu Břevnovských hudebních setkání překazila pandemie, oznamují organizátoři v nadcházející sedmé sezoně čtyři koncerty.

Jihočeský jazzový festival opět mezinárodní. Vystoupí Erik Truffaz, Beata Hlavenková a Jazz Dock Orchestra

11. ročník Jihočeského jazzového festivalu přinese do krajské metropole opět pestrou paletu jazzové hudby v mezinárodním obsazení. Jazzová hudba rozehraje nejstarší část Budějovic a poprvé se představí také na vzdušné scéně Stezky korunami stromů v Lipně.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.