Aktuality

V Brně se opět sejdou Mozartovy děti, zahrají si pod taktovkou šéfdirigenta Daviese

Desátý ročník brněnského festivalu, který dává prostor mladým talentům, začíná už za dva dny. Mozartovy děti pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci s brněnskou ZUŠ Smetanova a stejně jako během minulých ročníků nabídne i letos kromě dětských workshopů a akcí pro školáky tři velké koncerty.

Fazil Say chce svým klavírním koncertem upozornit na nedostatek vody, teď ho zahraje s FOKem

FOK připravuje dva večery věnované vodě. V roce 2013 napsal stejnojmenný koncert turecký klavírista a skladatel Fazil Say. Svou Vodu v červnu (19. a 20.) poprvé zahraje i v Čechách, FOK bude řídit Pietari Inkinen.

Silvia Hroncová odstoupila z postu ředitelky Opery ND a Státní opery

Silvia Hroncová dnes doručila řediteli Národního Divadla Janu Burianovi svoji rezignaci na post ředitelky Opery ND a Státní Opery ke dni 23. 5. 2019. Jako důvody svého odstoupení uvedla „dlouhodobě nevyjasněnou situaci spojenou s novou sezónou, rozdílné názory na budoucí směřování opery, na její organizační a personální strukturu a obsazení i chod opery“. Silvia Hroncová působila ve funkci ředitelky Opery Národního divadla a Státní opery od roku 2013. Před tím byla generální ředitelkou Slovenského národního divadla a ředitelkou Divadelního ústavu v Bratislavě.

Začíná Dvořákova Olomouc, Petr Vronský se loučí

Osmnáctý ročník Dvořákovy Olomouce startuje dnes a do 24. května nabídne celkem sedm koncertů na šesti různých místech v Olomouci. Míst konání mělo být původně sedm, ale s ohledem na aktuální stav počasí a chlad v kostele Panny Marie Sněžné se zahajovací koncert festivalu přesouvá do koncertního sálu MFO Reduta na Horním náměstí.

ZUŠky celé země opět vyjdou do ulic, hrát se bude na nádražích i v domovech důchodců

Poslední květnový a první červnový den bude letos opět patřit ZUŠkám. Více než čtyři stovky základních uměleckých škol se zapojí do celostátního happeningu ZUŠ Open. Uměním ožijí náměstí, parky, zámky či kostely, ale i vlaková nebo autobusová nádraží. Děti zamíří na řadě míst i do domovů důchodců či mateřských a základních škol. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.

Sedmnáctiletá Chaeyeon You vítězkou soutěže PJ v oboru flétna, Anna Talácková získala druhé místo

14. května slyšeli příznivci téměř zaplněného pražského Rudolfina čtyři finalisty sedmdesáté první mezinárodní soutěže Pražského jara. V 16:00 se představila soutěžící z Německa Niamh McKenna, která zahrála povinnou skladbu pro všechny čtyři účastníky finále: Kvartet pro flétnu, housle, violu a violoncello G dur op.93/3 od Antonína Rejchy. Zařazení komorní skladby ve všech oborech naší soutěže shledávám jako velmi šťastý krok, protože do jisté míry simuluje absenci předposledního kola - 

Letošní Lípa Musica: Uměleckým garantem bude Josef Špaček, program připomene pád komunismu

Festival Lípa Musica oznámil program letošního 18. ročníku. Od poloviny září až téměř do konce října se na 15 místech Libereckého, Ústeckého kraje a v přilehlé části Saska uskuteční 22 festivalových akcí.

Vítězným hobojistou na soutěži PJ je Martin Daněk

Hobojová soutěž dospěla do svého finále. Kandidáti rozložili své koncerty do dvou pražskojarních festivalových vystoupení. V 16:00 zahrál nejprve Martin Daněk a Gabriel Pidoux koncert Ralpha Vaughana Williamse. Po přestávce tito dva hobojisté přednesli Koncert pro hoboj a malý orchestr od Bohuslava Martinů.Tento koncert doprovodil výběr hráčů z orchestru FOK pod vedením dirigenta Ondřeje Vrábela. Stejný scénář se opakoval od 20:00, kdy ve Dvořákově síni Rudolfina zahráli stejné skladby Yun Seong z Korejské republiky a Takahashi 

Umělci ND píší otevřený dopis Janu Burianovi kvůli novému šéfovi opery, situace je podle nich kritická

Zaměstnanci a výkonní umělci Opery Národního divadla a Státní opery dnes odeslali otevřený dopis řediteli ND Janu Burianovi. Vyjadřují tím znepokojení nad současnou situací v Opeře Národního divadla a Státní opery.

Anna Talácková je mezi finalisty pražskojarní soutěže fléten

12. května v 9:00 ráno posluchači zaplnili téměř celý Majakovského sál Národního domu na Vinohradech. Těšili se na výkony dvanácti semifinalistů pražskojarní soutěže v oboru flétna. Soutěžící mají letos za úkol představit se v jejich nejlepší formě v padesátiminutovém programu, který zahrnuje repertoár čtyř století.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.