Aktuality

Přehlídku současného hudebního divadla Opera Nova zahájí Soňa Červená a Vanda Šípová

V létě 2018 se konal na Nové scéně pražského ND nultý ročník přehlídky současného hudebního divadla Opera Nova. Ve dnech 23. – 27. 6. proběhne oficiální první ročník festival, tentokrát na Nové scéně, v kostele sv. Anny na Anenském náměstí a na náměstí Václava Havla. Patronkou prvního ročníku bude Soňa Červená, která vystoupí na zahájení festivalu spolu s Vandou Šípovou v hudebním čísle Vévodkyně a kuchařka Ivana Achera.

Zahajovací koncert Smetanovy Litomyšle bude přenášet živě ČT art, popatnácté bude součástí festivalu i výtvarná část

Příští čtvrtek začíná 61. ročník Smetanovy Litomyšle. Na zahajovacím koncertě zahraje Česká filharmonie pod vedením Jakuba Hrůši, v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle se představí Milan Cais, Petr Nikl a Maxim Velčovský a mezi operními inscenacemi, které letošní ročník nabídne, bude například Smetanův Dalibor nebo Martinů Hry o Marii.

V červenci do kina na Pavarottiho, dokument o něm natočil oscarový režisér Ron Howard

Jedenáctého července bude uveden do kin dokumentární film o Lucianovi Pavarottim. Natočil jej režisér Ron Howard, autor dokumentu The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years nebo snímků Apollo 13 a Čistá duše (Oscar 2002). Film má přinést pohled na život a osobnost Pavarottiho i s využitím množství nezveřejněných záběrů.

Hebrejské Tehillim a proti tomu algoritmy: BERG zahraje klasiku Stevea Reicha a pokus Petra Wajsara

V jednom z nejnovějších pražských sálů DOX+ zazní ve středu novinka Petra Wajsara. Spolu s ní zahraje Orchestr BERG dvě „biblické“ skladby Arvo Pärta a Steva Reicha. Zároveň se tentýž den odehraje další z bergovských intervencí ke zkoušce sirén, tentokrát v dostavbě Gymnázia Jana Keplera.

SOČR pod širým nebem opět rozezní Stalin

30. květen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
SOČR pod širým nebem opět rozezní Stalin

Ve středu 12. června po sedmé hodině večerní rozezní pražský letenský Stalin Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Těleso opustí koncertní sál a po dvou letech opět zahraje na netradičním místě pro netradiční publikum. Taktovky se ujme hlavní hostující dirigent SOČRu Marek Šedivý. Živý koncert přímo pod metronomem je pro všechny návštěvníky zdarma.

V Brně se opět sejdou Mozartovy děti, zahrají si pod taktovkou šéfdirigenta Daviese

Desátý ročník brněnského festivalu, který dává prostor mladým talentům, začíná už za dva dny. Mozartovy děti pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci s brněnskou ZUŠ Smetanova a stejně jako během minulých ročníků nabídne i letos kromě dětských workshopů a akcí pro školáky tři velké koncerty.

Fazil Say chce svým klavírním koncertem upozornit na nedostatek vody, teď ho zahraje s FOKem

FOK připravuje dva večery věnované vodě. V roce 2013 napsal stejnojmenný koncert turecký klavírista a skladatel Fazil Say. Svou Vodu v červnu (19. a 20.) poprvé zahraje i v Čechách, FOK bude řídit Pietari Inkinen.

Silvia Hroncová odstoupila z postu ředitelky Opery ND a Státní opery

Silvia Hroncová dnes doručila řediteli Národního Divadla Janu Burianovi svoji rezignaci na post ředitelky Opery ND a Státní Opery ke dni 23. 5. 2019. Jako důvody svého odstoupení uvedla „dlouhodobě nevyjasněnou situaci spojenou s novou sezónou, rozdílné názory na budoucí směřování opery, na její organizační a personální strukturu a obsazení i chod opery“. Silvia Hroncová působila ve funkci ředitelky Opery Národního divadla a Státní opery od roku 2013. Před tím byla generální ředitelkou Slovenského národního divadla a ředitelkou Divadelního ústavu v Bratislavě.

Začíná Dvořákova Olomouc, Petr Vronský se loučí

Osmnáctý ročník Dvořákovy Olomouce startuje dnes a do 24. května nabídne celkem sedm koncertů na šesti různých místech v Olomouci. Míst konání mělo být původně sedm, ale s ohledem na aktuální stav počasí a chlad v kostele Panny Marie Sněžné se zahajovací koncert festivalu přesouvá do koncertního sálu MFO Reduta na Horním náměstí.

ZUŠky celé země opět vyjdou do ulic, hrát se bude na nádražích i v domovech důchodců

Poslední květnový a první červnový den bude letos opět patřit ZUŠkám. Více než čtyři stovky základních uměleckých škol se zapojí do celostátního happeningu ZUŠ Open. Uměním ožijí náměstí, parky, zámky či kostely, ale i vlaková nebo autobusová nádraží. Děti zamíří na řadě míst i do domovů důchodců či mateřských a základních škol. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.