Aktuality

Sluha Figaro se vrací na jeviště Národního divadla s Adamem Plachetkou v hlavní roli

Opera Národního divadla pokračuje ve své aktuální sezoně další ze svých plánovaných jedenácti premiér: 7. října uvede Rossiniho Lazebníka sevillského, který je jednou z nejúspěšnějších operních komedií. Pod režijním vedením Magdaleny Švecové a pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka se divákům představí Petr Nekoranec, Adam Plachetka, Jiří Sulženko, Arnheiður Eiríksdóttir a řada dalších.

Jakub Hrůša získal za nahrávku Mahlerovy 4. symfonie Cenu německé hudební kritiky

Bamberští symfonikové nahráli Mahlerovu 4. symfonii pod vedením svého šéfdirigenta Jakuba Hrůši v létě 2020 pro Accentus Music, mezzosopránového sóla se ujala Anna Lucia Richter. Cena německé hudební kritiky „Schallplatenkrittik Preis“ je ocenění udělované napříč německy mluvícími zeměmi asociací 160 hudebních kritiků Německa, Rakouska a Švýcarska.

ZUŠ Open rozehraje v neděli zámek v Litni

29. září 2021 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
ZUŠ Open rozehraje v neděli zámek v Litni

Liteňský zámek otevře tuto neděli 3. října opět své brány umění. Tentokrát zve na odpolední program v režii žáků základních uměleckých škol Středočeského, Plzeňského, Pardubického kraje i Prahy, který se uskuteční v rámci celostátního festivalu ZUŠ Open pod patronací Magdaleny Kožené. V malebných prostorách zámeckého areálu se mohou návštěvníci těšit na populární a muzikálové melodie, jazz a swing, matiné s klasickou hudbou, výtvarné workshopy nebo výstavu. ZUŠ Open se díky podpoře Ivany Leidlové, zakladatelky neziskové organizace Zámek Liteň, koná v tomto prostředí již potřetí.

Začátek podzimu v proudu pravoslavného chorálu

Už podvanácté rozezní Prahu hudba východních křesťanů. Mezinárodní festival pravoslavné hudby Archaion Kallos, který každoročně pořádá Spolek Philokallia, slibuje nejen hudební program plný „starobylé krásy“.

SOČR zahájí 95. sezonu Dvořákem, Stravinským a klavírním koncertem s Gabrielou Montero

V pátek 1. října zahájí Symfonický orchestr Českého rozhlasu svou další koncertní sezonu. V čele s šéfdirigentem Alexanderem Liebreichem uvede Dvořákovu předehru Othello, Čajkovského Koncert b moll s rezidenční umělkyní sezony Gabrielou Montero a Stravinského Svěcení jara. Program nabízí v přímém přenosu také stanice ČRo Vltava, ze záznamu pak ČRo D-dur.

PKF – Prague Philharmonia je na mimořádném japonském turné

Orchestr PKF — Prague Philharmonia je v těchto dnech na koncertním turné v Japonsku. Jedná se o pilotní projekt uskutečněný za specifických podmínek; od vypuknutí pandemie zde zahraniční soubory téměř nevystupovaly. Koncerty se tak těší mimořádnému zájmu tamního publika. 

Alfred Brendel se vrací do Prahy. Povede mistrovský kurz, představí a pokřtí nové DVD a knihu

Mezinárodní festival a institut Prague Music Performance zahájí 27. září v pražském Rudolfinu legendární rakousko-britský klavírista Alfred Brendel. Do Prahy se vrací, aby představil a pokřtil nové DVD Alfred Brendel: My Musical Life a české vydání své knihy Když dozněl potlesk. V rámci večera také povede mistrovský kurz s českým souborem Trio Incendio.

Richard Novák oslaví devadesátiny dvěma koncerty

Janáčkova opera NdB připravila u příležitosti devadesátých narozenin Richarda Nováka dva koncerty. Brněnské publikum s ním může oslavit významné jubileum v pátek 24. září 2021 od 19:00 na Písňovém recitálu v Mozartově sále divadla Reduta nebo 11. prosince 2021 v 19:00 na Slavnostním koncertě v Janáčkově divadle.

Svatováclavský hudební festival zakončí stará hudba v ojedinělých prostorách

Do konce Svatováclavského hudebního festivalu zbývá ještě sedm koncertů. Již dnes 22. (Opava) a ve čtvrtek 23. září (Dolní Benešov) vystoupí Jana Semerádová společně s Erichem Traxlerem s programem sestaveným z jejich CD Chaconne pro princeznu nominovaného na cenu Anděl 2020. Večer doplní recitace Aleny Sasínové-Polarczyk.

Festival MusicOlomouc se letos zaměří na ženy skladatelky i interpretky

13. mezinárodní festival soudobé hudby MusicOlomouc 2021 s podtitulem „WOMEN“ je zaměřen na ženy – skladatelky, interpretky – se zvláštním zacílením na autorky z Pobaltí. Festival je tvořen sedmi koncerty, na nichž zazní pět světových premiér. Na festivalu vystoupí orchestry, ansámbly a interpreti/interpretky z ČR, Slovenska, Švédska, a Estonska. Festival, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc, se koná ve dnech 11. 10.–4. 11. 2021 v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci, v Divadle na cucky a Redutě Moravské filharmonie Olomouc.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.