Aktuality

Struny dětem – Interaktivní víkend pro děti v rytmu Strun podzimu

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat.

Uzávěrka soutěže O2 Extra šance o nejlepší cover verzi je již za 2 týdny

Pouhé 2 týdny mají kapely, DJs, orchestry, sbory a další hudební experimentátoři na přihlášení do soutěže Strun podzimu O2 Extra šance. Kreativní kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč.

Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson natočili v New Yorku vynikající triové album v netradičním obsazení

V pondělí 20. září 2010 vychází na labelu Animal Music (a téhož dne bude v New Yorku pokřtěno) album „It‘s About Time“, které v netradičním a podle všeho dosud nepoužitém obsazení jazzového tria natočili Najponk...

Sedmnáctý ročník Podzimního festivalu duchovní hudby Olomouc se bude konat od 25. září do 23. října 2010. „Přestože letošní finanční situace donutila jak partnery, ...

Lávka River Stage: Pod Karlovým mostem vyrostl amfiteátr na vodě

Po celý srpen probíhá na speciálně postavené scéně na hladině Vltavy mezi pražským klubem Lávka a Karlovým mostem festival . Program v „prvním amfiteátru pod Karlovým mostem“ probíhá denně kromě pondělí vždy od půl deváté večer.

Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

12. květen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

Koncertní autorské provedení slavnostní mše pro sóla, sbor a orchestr Missa Antiqva v podání barokního orchestru, sólistů a sboru Ars Antiquas zazní v sobotu 15. května od osmnácti hodin v bazilice sv. Jakuba Staršího na Starém Městě Pražském.

V LaFabrice probíhá festival českého jazzu

Od čtvrtka 29. dubna do soboty 1. května proběhne v pražské La Fabrice premiérový ročník festivalu České jazzové společnosti. Během tří večerů divákům představí současnou tvář mladého českého jazzu.

Mladí ladí jazz zná své finalisty

Občanské sdružení Nerudný fest.cz oznámilo finalisty soutěžní přehlídky Mladí ladí jazz, jejíž vítěz získá finanční příspěvek na nahrání studiového alba. O vítězi spolurozhodne publikum v pražském klubu Jazzdock 23. dubna.

Obor Jazzová interpretace na JAMU otevřen, podmínky jsou doplněny

Jak jsme již předběžně informovali na Facebooku HARMONIE, brněnská Janáčkova akademie múzických umění získala akreditaci pro bakalářský studijní obor Jazzová interpretace. Pro českou jazzovou komunitu jde o podstatnou zprávu už jen z toho důvodu, že poprvé v historii je v tuzemsku možné studovat jazz na univerzitní půdě jako samostatný obor. Škola nyní upřesnila podmínky přijímacího řízení a na webu JAMU je již možné podat přihlášku.

Video-rozhovor s Cyrillem Oswaldem o nové desce

V březnovém čísle HARMONIE jste si mohli přečíst profilový rozhovor s holandským saxofonistou Cyrillem Oswaldem, který už rok žije a působí v Praze. Ve dnech 25-27. března pokřtí v pražském Jazz Docku své debutové CD na labelu Animal Music s názvem "The Wrong Present".

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.