Aktuality

Debatní setkání o tvůrčí rezidenci v Českém centru

Cyklus debat na téma TVŮRČÍ REZIDENCE V OBLASTI UMĚNÍ, které pořádá České centrum, je určen umělcům, organizátorům a zájemcům o tvůrčí rezidence. Druhé setkání se zaměří na oblast literatury a hudby a debatovat budou Viktor Debnár (Institut umění), Adéla Foldynová (Plzeň 2015), Zuzana Zahradníčková (MK ČR), Petr Borkovec (FRA), Tomáš Jamník (Akademie komorní hudby), Jonáš Hájek, David Zábranský, Vít Křišťan a další.

Duo Bohemico - vítězství české hudby v Itálii

Duo Bohemico (Anna Jakubcová, flétna, a Pavel Cuchal, kytara) získalo na mezinárodní soutěži XII. International Classical Guitar Competition „Enrico Mercatali“, konané dne 17. 5. 2015 v Gorizii/Itálie první cenu v kategorii komorní hudba s kytarou s programem Jaroslav Pelikán: Variace aqua e vinho, Jan Novák: Choreae Vernales, Robert Paul Delanoff: Suite populaire. Součástí ceny je koncertní vystoupení v rámci řady Concerti della sera, pořádané Associazione culturale M˚ Rodolfo Lipizer.

Klášterní hudební slavnosti letos zahájí Scarlattiho Armidou

Od 28. června do 12. července 2015 se v sedmi městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem 9 koncertů festivalu Klášterní hudební slavnosti.

Letošní Letní slavnosti staré hudby se ženami o ženách

Mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby letos opět láká na mimořádné hudební zážitky i vynikající interprety a již pošestnácté otevírá historické sály i hudební archivy. Mottem nadcházejícího ročníku festivalu, který se uskuteční mezi 13. červencem a 6. srpnem, je FEMINA AETERNA, čili „věčná žena“. Ústředním tématem festivalu jsou nejrůznější podoby ženské hudebnosti. „V dějinách byly ženy v hudbě považovány za výjimečný, nezřídka dokonce nevítaný jev. Přesto, jak ukazují novodobá zkoumání, vývoj světové hudby výrazně

Plzeňskou Libuši s Evou Urbanovou nabídne v přímém přenosu ČT art

ČT art nabídne v přímém přenosu nejnovější nastudování Smetanovy Libuše. Premiérové představení se sopranistkou Evou Urbanovou v hlavní roli, chystá Nové divadlo v Plzni na sobotu 9. května. Kromě přímého přenosu uvede Art také dokument o plzeňských přípravách inscenace.

Březinův farář Toufar v New Yorku

5. květen 2015 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Březinův farář Toufar v New Yorku

Komorní opera Aleše Březiny o římskokatolickém knězi Josefu Toufarovi umučeném před 65. lety komunistickou Státní bezpečností zazní po hostování v Nitře, Bratislavě, Drážďanech, Litomyšli nebo Bukurešti také v americkém New Yorku. Národní divadlo ji uvede dvakrát v sále Bohemian National Hall 8. a 10. května 2015.

35. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu

25. dubna 2015 uskutečnila Mozartova obec ve spolupráci s Německou mozartovskou společností se sídlem v Augšpurku a se Saskou mozartovskou společností se sídlem v Chemnitz v Ateliéru pražské HAMU už 35. (10. mezinárodní) ročník Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu. Obdržela 61 přihlášek, nakonec se dostavilo 53 soutěžících z Čech, Bratislavy, Vídně, Salcburku, Augšpurku, Mnichova a Kolína n. R., kteří byli podle věku a povahy svého studia rozděleni do tradičních pěti kategorií.

Harfový talent století se přestaví v Poděbradech

Jana Boušková – jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa, sóloharfistka České filharmonie, sólistka předních světových pódií – vystoupí společně s neméně úspěšným hornistou Radkem Baborákem na koncertu v Poděbradech.

Pardubické hudební jaro završí s Tomášem Jamníkem sérii Dvořákových koncertů

Letošní 37. ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro se blíží do finále. Slavnostní závěrečný koncert festivalu obstará Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který letos slaví 80. výročí od svého vzniku. Orchestr povede německý dirigent Heiko Mathias Förster, sólistou večera bude mladý český violoncellista Tomáš Jamník. Na koncertě zazní violoncellový koncert Antonína Dvořáka a Symfonie D dur Jeana Sibelia. Východočeské obecenstvo tak čeká slavnostní tečka za letošním ročníkem Pardubického

Česká filharmonie nominaci na The International Opera Awards 2015 neproměnila

Vyhlášení nominací na prestižní ocenění The International Opera Awards přineslo příjemné překvapení pro příznivce české hudby. V kategorii Znovuobjevené dílo bylo nominováno koncertní provedení opery Bouhslava Martinů Čím lidé žijí. "Nominací jsem byl překvapen. Neměl jsem tušení, že se mezinárodní komise o našem počinu dozvěděla. S napětím budu očekávat, zda se nám podaří dosáhnout na ocenění, ale už samotný fakt, že jsme byli vybráni mezi nejlepší projekty roku 2014, nám v České filharmonii udělal velkou radost," uvedl šéfdirigent České

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.