Aktuality

Asijské týdny české hudby pokračují: Matyáš Novák v Číně koncertoval, Jitka Fowler Fraňková porotcovala

Mladý pianista Matyáš Novák rozšířil řady českých umělců koncertujících letošní podzim v asijských státech. Jeho čtrnáctidenní koncertní turné pod záštitou PETROFu napříč čínskými provinciemi mělo velký úspěch.„V Číně jsem poznal spoustu báječných lidí a krásných míst. To, že jsem po celou dobu mohl hrát na skvělé nástroje značky PETROF, pro mě znamenalo mít s sebou na jevišti kousek domova, což je nádherný pocit.“,

Studentský o-R-f-E-us-PEAT: Slovenská hudba na HAMU

Studentský festival soudobé hudby Orfeus, který se každoročně pořádá na půdě Hudební a taneční fakulty VŠMU v Bratislavě, poprvé vycestuje za hranice Slovenska. 5. listopadu 2015 v 19.00 uvede v Sále Martinů ve spolupráci s pražskou HAMU a Studentským festivalem soudobé hudby ORFEUS (VŠMU v Bratislavě) reprezentativní koncert s názvem o-R-f-E-us-PEAT. Na koncertě se představí VŠMU MODERN

Řízená improvizace Divergent Connections Orchestra osvěží Brno

Dvacetičlenné těleso Divergent Connections Orchestra, jehož založení je doktorandským projektem instrumentalisty a improvizátora Pavla Zlámala, se již potřetí sejde u příležitosti řízené improvizace. V neděli 8. 11. 2015 od 18:00 se sál nového kulturního prostoru Industra zaplní kolektivní improvizací na interpretační i dirigentské úrovni. Pod supervizí brněnského experimentátora Pavla Zlámala se odehraje koncert, jenž je

Kühnův smíšený sbor uvede premiéru středověkého bestiáře Ryanta Dřízala a Kouzla Orsona Štědroně

Kühnův smíšený sbor uvede na svém galakoncertu, který se uskuteční 4. listopadu 2015 od 19:30 v Kostele sv. Šimona a Judy, soudobou tvorbu českých skladatelů. Sbor pod vedením svého sbormistra Marka Vorlíčka a přední norské sbormistryně Tone Biancy Sparre Dahl představí dvě světové premiéry skladatelů Jana Ryanta Dřízala a Miloše Orsona Štědroně.

Japonský podzim české hudby - na turné vyráží kromě České filharmonie i Ivo Kahánek s Filharmonií Brno

Japonské publikum si letošní podzim užije ve společnosti českých umělců. Kromě České filharmonie, která s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem odehraje celkem osm koncertů (podrobné info zde), vystoupí na japonských pódiích i Ivo Kahánek. Klavírista společně s Filharmonií Brno pod vedením dirigenta Leoše Svárovského provede mistrovský kus slovanské klavírní školy - Klavírní koncert č. 1 b moll Piotra Iljiče Čajkovského.

Ivana Loudová obdržela Cenu ministerstva kultury za výchovu mladé skladatelské generace a kompoziční mistrovství

Skladatelka a hudební pedagožka Ivana Loudová obdržela Cenu ministerstva kultury za přínos v oblasti hudby. Ministr Daniel Herman ocenil její kompoziční mistrovství, reprezentaci české hudby v zahraničí a výchovu mladé skladatelské generace.

Česká filharmonie se po dvou letech opět vydává do Japonska a těší se na spolehlivé vlaky

Česká filharmonie v sobotu odletí do Japonska, kde odehraje pod vedením šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka celkem osm koncertů, mimo jiné v Suntory Hall a NHK Hall v Tokiu. Filharmonici zahrají na přání japonských partnerů tradiční repertoár. Vedle české klasiky – Smetanovy Mé vlasti a Dvořákovy Novosvětské – to bude Beethovenova Pátá symfonie, Mendelssohnův Houslový koncert s první japonskou vítězkou Paganiniho soutěže v Janově Sayakou Shoji a Rachmaninovův Druhý klavírní koncert s vítězem Mezinárodní Čajkovského soutěže v Moskvě

Festival Rudolfa Firkušného zahájí klavírista z románu Yefim Bronfman

Za několik dní bude recitálem Yefima Bronfmana zahájen třetí ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného, který letos hostí kromě Bronfmana další dvě světové osobnosti - svérázného Grigorije Sokolova, mladou Gruzínku Khatiu Buniatishvili (rozhovor zde) a vynikajícího českého klavíristu Igora Ardaševa (rozhovor zde).

Slavnosti hudební hravosti. Dětský víkend Strun podzimu startuje

Na nabitý víkend plný koncertů, představení, hudebních workshopů i tvůrčích dílniček ve společnosti mimořádných uměleckých osobností láká minifestival Struny dětem. Od pátku 16. října do neděle 18. října. Letos poprvé rozšiřuje program i pro náctileté a zaplní nejen tradiční divadlo Minor, ale i Novoměstskou radnici. Na malé i větší návštěvníky čeká bohatý výběr výtvarných, hudebních, divadelních či filmových dílen a koncerty, na kterých vystoupí například Skety, Bezobratři, Anička Polívková, Voila!, Beata Hlavenková s Milanem Caisem a Lenkou Novou v premiéře Pišliků a samozřejmě herci divadla Minor.

Pražský komorní balet zatančí metafory jako dárek pro Pavla Šmoka

Pražský komorní balet uvede v neděli 18. října 2015 ve Stavovském divadle slavnostní premiéru představení s názvem Metafory tance. Pro tuzemský soubor, který letos vstoupil do druhého půlstoletí své existence, připravili tři zbrusu nová díla současní tvůrci - Aleksandra Dziurosz, Hana Litterová, Žigo Jereba a Anna Štěrbová.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.