Aktuality

Za novým zvukem aneb kvalitní poslech díky třem E

Společnost BenQ, dodavatel inovativních řešení a digitálních technologií, uvedl na trh první přenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo, využívající technologie čtyřnásobného zesilovače s aktivními elektrostatickými panely, basovými reproduktory a DSP čipem pro vysoce kvalitní zvuk.

SOČR s Liborem Peškem vymění klasiku za muzikál

Návštěvníci cyklu „Nové horizonty“ oslaví společně se SOČRem v pondělí 23. listopadu ve Smetanově síni Obecního domu 25 let rozhlasového pořadu Muzikál expres. Orchestr s dirigentem Liborem Peškem zahraje melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Fantom opery, Cats, Bídníci, Chicago, Moulin Rouge, Dracula nebo Johanka z Arku.

Skladatelská soutěž Musica Nova 2015 zná své vítěze

24. ročník Mezinárodní kompoziční soutěže zvukové tvorby se konal tradičně v Praze. Pořádá ji Společnost pro elektroakustickou hudbu pod záštitou České hudební rady ve spolupráci s Institutem umění Divadelního ústavu, Akademií múzických umění, Institutem moderní hudby za podpory Ministerstva kultury ČR a  Magistrátu hl. m. Prahy. Soutěže zvukové tvorby se účastnilo 68 skladeb autorů z 24 zemí, nejvíce ze zemí s tradicí této hudby, kromě České republiky především USA, Itálie, Velké Británie, Německa, Číny, Francie, Japonska, Brazílie

Německá Semper Oper ležela u nohou českého tanečníka

První sólista baletu Semperovy opery Jiří Bubeníček ukončil svou zdejší zářivou kariéru. Za devět let svého působení v čele renomovaného drážďanského baletního souboru ztvárnil celou řadu nezapomenutelných rolí a podmanil si srdce diváků. Svým výjimečným talentem, úchvatnou technikou, niterným projevem, atletičností, rychlostí, něhou, elegancí a mužným vzhledem. Do Semper se zkrátka chodilo na Bubeníčka. A vděční diváci vzdali svému Maestrovi hold. Vedení divadla uspořádalo

Stravinskij i Coldplay. Vítězové soutěže Concerto Bohemia zahrají ve Foru Karlín

Propojení moderních prostor s klasickou hudbou, skladby Stravinského, Telemanna ale i populární britské kapely Coldplay – to vše nabídne letošní koncert laureátů národní soutěže Concerto Bohemia. Mladí talentovaní hudebníci vystoupí v pražském Foru Karlín ve středu 18. listopadu od 19:00.

Talenty českolipské ZUŠ a Iva Bittová v nové etapě. MHF Lípa Musica vrcholí

14. ročník festivalu MHF Lípa Musica se pomalu blíží ke konci a v nejbližších dnech nabízí mladé neznámé talenty i alternativní hudbu. Festival poskytne tento čtvrtek 12. listopadu v budově českolipského Jiráskova divadla prostor nejtalentovanějším žákům Základní umělecké školy Česká Lípa. Večer nabídne vystoupení začínajících zpěváků i instrumentalistů, ke kterým se jako host přidá klavírista a skladatel Petr Malásek.

Pryč s bariérami a předsudky. Koncert ke Dni studentstva v Rudolfinu ve znamení sblížení

Letošní Koncert ke Dni studentstva představí tři orchestry mladých aktivních lidí, kteří se věnují hudbě bez podpory obvyklých hudebně vzdělávacích institucí a naváže na loňský koncert, na němž se vedle České studentské filharmonie představil dětský pěvecký sbor Čhavorenge, vedený zpěvačkou a sbormistryní Idou Kelarovou, jehož smyslem je podporovat talentované romské děti a mladé lidi na cestě k hudbě.

Jakub Hrůša dostane cenu Charlese Mackerrase

6. listopad 2015 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Jakub Hrůša dostane cenu Charlese Mackerrase

Jakub Hrůša se v sobotu 7. 11. stane držitelem Ceny Sira Charlese Mackerrase, kterou mu udělí Nadace Leoše Janáčka. Hrůša získal ocenění díky významným uměleckým výsledkům včetně symfonické a operní interpretace Janáčkových děl, uvedla ředitelka nadace Eva Drlíková.

Cesty fascinovaného Václava Lukse a vznešeného Hasseho se protnou v Pražské křižovatce

Koncertní sezona Collegia 1704 bude pokračovat v dramatickém duchu. Poprvé po více než 250 letech zazní 18. a 19. listopadu v sále Pražské křižovatky Svatá Helena, oratorium Johanna Adolfa Hasseho. „Když jsem se seznámil s hudbou Hasseho oratoria Santa Elena al Calvario, byl jsem fascinován její dramatickou krásou a melodickou invencí. Je nepochopitelné, že na svoje znovuobjevení muselo toto dílo čekat více než 250

Heiner Goebbels opět přiveze do Prahy Písně o prožitých válkách

Německý hudebník a divadelník Heiner Goebbels přijede do Prahy osobně inscenovat svůj scénický koncert Songs of Wars I have seen (Písně o prožitých válkách), scénický koncert inspirovaný překvapivými válečnými memoáry Gertrudy Stein. V Divadle Archa jej provede orchestr BERG.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.