Aktuality

Schubertova Zimní cesta jako scénické hudební drama o lásce a smrti pro zpěváka, tanečníka a klavír

V Praze se 20. března v Českém muzeu hudby v jevištní adaptaci Schubertovy WINTERREISE: Zimní cesta představí sólista Kammeroper Wien - Theater and der Wien Američan Tobias Greenhalgh v režii a tanečním doprovodu českého tanečního chameleona Martina Dvořáka, společně s polským klavíristou Marcinem Kozielem.

Zappovské improvizace podle Pavla Zlámala počtvrté v Divadle na Orlí

Pod supervizí brněnského experimentátora Pavla Zlámala se v neděli 24. ledna v brněnském v Divadle na Orlí odehraje koncert, jenž je v místních šířkách vzácný, avšak odkazuje na progresivní počiny osobností, jako jsou například Frank Zappa, John Zorn, Butch Morris či Walter Thompson. Divergent Connections Orchestra se již počtvrté sejde u příležitosti řízené improvizace, a to jak na interpretační, tak na

Svůdné zoufalství Sofie Gubajduliny, Tomáš Netopil a Filharmonie Brno

Filharmonie Brno tento týden přivítá v rámci večera s názvem Východní flétna dva významné hosty. Pod taktovkou Tomáše Netopila zazní flétnový koncert The Deceitful Face of Hope and of Despair (Svůdná tvář naděje a zoufalství) jedné z nejvýznamnějších současných skladatelek Sofie Gubajduliny.

Každý večer s Domingem: Plácidův narozeninový týden na ČT art

Operní večery s jubilujícím tenoristou Plácidem Domingem (21. ledna 1941, Madrid) k jeho 75 narozeninám nabídne televizní stanice ČT art v týdnu od 18. do 22. ledna. ČT art uvede archivní záznamy oper, ve kterých Domingo ztvárnil své životní role, tenoristův recitál s Vídeňskými symfoniky z roku 1991 i berlínskou inscenaci Verdiho Trubadúra, ve které Domingo zpíval barytonovou roli Hraběte Luny.

Ovlivnit chod nebes. PKF uvede premiéru skladby Michala Nejtka I Hear the Sky

"Některé domorodé kultury věří, že je za pomoci určitých hudebních vzorců možno ovlivnit činnost a chod nebes," píše skladatel Michal Nejtek v úvodu svého komentáře ke kompozici I Hear the Sky, kterou napsal na objednávku PKF – Prague Philharmonia. Orchestr ji provede v neděli 17. ledna 2016 ve Dvořákově síni Rudolfina spolu s hudbou Richarda Wagnera, Bély Bartóka a Clauda

 Po léta se snažím lidi přesvědčit, že hudba je nemá rozptýlit, ale znepokojit.“ Odešel Pierre Boulez

Skladatel a dirigent, Pierre Boulez, jedna z nejvýznamnějších osobností hudby 20. století, zemřel ve věku 90 let. Skladatel zemřel v úterý 5. ledna ve svém domě v Baden Baden. Rodina ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že: "Pro všechny, kteří ho znali a dokázali ocenit jeho tvůrčí energii, umělecké strandardy, přístupnost a velkorysost, zůstane jeho přítomnost živá a intenzivní."

Gregory Porter se vrací do Česka, na festivalu JazzFestBrno představí nové album

Na sametový baryton Gregory Portera se mohou čeští posluchači těšit 8. března v brněnském Bobycentru, kde vystoupí jako jedna z hlavních hvězd 15. ročníku JazzFestu Brno.

ČT art: Nedělní večer z Valtic s Magdalenou Koženou

Záznam závěrečného koncertu letošního 20. ročníku moravského festivalu 13 měst Concentus Moraviae ve Valticích uvede ČTart v neděli 20. 12. v 21:50. Protagonistkou večera byla mezzosopranistka Magdalena Kožená, kterou doprovodil barokní soubor Le Concert d’Astrée s dirigentkou a uměleckou vedoucí Emmanuelle Häim v novém programu s názvem „Podvedená a zrazená Médea“. Projekt představil

Rok Mozarta 2016 do Prahy přivede nejen Menzelovu Così fan tutte

Velkolepé oslavy jednoho z největších géniů hudby budou probíhat po celý příští rok, kdy se v Salcburku, ve Vídni a konečně také v Praze uskuteční koncerty, operní inscenace a přednášky související s W. A. Mozartem. Uplyne přesně 260 let od jeho narození a 225 let od smrti.

Desátý JazzFest ve Znojmě - Lapčíková, Lipa a mrznoucí jazz pod širým nebem

Od 13. do 17. ledna se návštěvníci jazzového festivalu, který tradičně zahajuje druhou polovinu sezony po novém roce, mohou na několika místech Znojma zaposlouchat do kvalitního jazzu, swingových rytmů, řízného dixielandu nebo bluesových melodií. Desátý ročník Znojmo JazzFest - wine goes to jazz, okoření špičkový hráč na foukací harmoniku i muzikant, co hraje na vibrafon a létá v oblacích. 

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.