Aktuality

Český debut Beatrice Rana a jazzové trio na sedmém ročníku festivalu Rudolfa Firkušného

Sedmý ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného přinese mezi 17. a 23. listopadem pětici prvotřídních klavíristů. Z hvězd světových pódií se diváci mohou těšit na recitál Jevgenije Kissina či Marc-André Hamelina. Vůbec poprvé se českému publiku představí mladá italská klavíristka Beatrice Rana, již časopis Gramophone v lednu tohoto roku zařadil mezi pět klavíristů nové „zlaté éry“. Dle tohoto hodnocení tak stojí po boku Daniila Trifonova či Yuji Wang. Zástupcem domácí scény bude Jan Bartoš a milovníci jazzu se mohou těšit na oceňovaného klavíristu Aarona Diehla, který vystoupí se svým triem.

Renée Fleming koncertem v Praze oslaví výročí Sametové revoluce

Renée Fleming zazpívá 9. července 2019 s FOKem, který tak oslaví 30. výročí sametové revoluce. Zazní na něm jak árie z oper a operet, tak muzikálové písně. Dirigovat bude jeden z významných žáků Leonarda Bernsteina a stálý spolupracovník Pražských symfoniků – Elli Jaffe.

Tramvaj č. 11 v nové opeře Petra Wajsara

14. březen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Tramvaj č. 11 v nové opeře Petra Wajsara

Na Nové scéně pražského ND bude 17. dubna uvedena v premiéře Tramvestie, opera Petra Wajsara na námět tramvajové linky č. 11. Trasa mezi Libercem a Jabloncem inspirovala básníka Pavla Novotného, který jí věnoval básnickou sbírku. Pod taktovkou dirigenta Richarda Heina provedou Tramvestie sólisté Lenka Šmídová, Jana Horáková Levicová, Dušan Růžička nebo Jiří Sulženko.

Na Akademie Versailles přijede Bruno Cocset nebo Béatrice Martin

Na francouzskou vokální a instrumentální hudbu období baroka se letos zaměří pražská Akademie Versailles. Mezinárodních interpretační kurzy proběhnou v třetím březnovém týdnu pod vedením francouzské sopranistky Chantal Santon-Jeffery, violoncellisty Bruno Cocseta, flétnistky Jany Semerádové nebo cembalistky Béatrice Martin.

PKFka bude mít koncerty na bývalém armádním cvičišti, povede ji Jiří Rožeň

Kasárna Karlín oslaví druhé výročí svého fungování koncerty s PKF – Prague Philharmonia. Kulturní centrum na letošní červen plánuje šest open-air koncertů, na kterých pražský orchestr povede mladý dirigent Jiří Rožeň. 

A tedy sestoupil: Estonské Velikonoce v Brně

12. březen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
A tedy sestoupil: Estonské Velikonoce v Brně

Před třemi lety zněly na Velikonočním festivalu duchovní hudby skladby estonského skladatele Toivo Tuleva. Jeho hudba se teď do Brna vrátí. V premiéře provede jeho kompozici vytvořenou na objednávku festivalu Schola Gregoriana Pragensis.

Pokud mystiku, pak v pozdním Beethovenovi

11. březen 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Pokud mystiku, pak v pozdním Beethovenovi

Klavírní cyklus Hybatelé rezonance bude pokračovat 8. dubna v Anežském klášteře koncertem, na kterém Jan Bartoš zahraje Schubertovu Sonátu a moll a dvě Beethovenova díla – Sonátu c moll a 6 bagatel.

Skladatelky dvou generací a jejich premiéry na koncertě Umělecké besedy

Na 632. Úterku Umělecké besedy zazní v premiéře hudba Antona Weberna, Pavla Haase a také dvou českých skladatelek, Marty Jiráčkové a Terezie Švarcové. V pražském kostele sv. Vavřince je 12. března provede Morgenstern Ensemble a Kalabis Quintet.

Koncert jako omluva za padající štuk: S FOKem vystoupí Baborák, Fajtová nebo Nekoranec

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zařazuje do probíhající 84. koncertní sezóny mimořádný koncert. Vedení orchestru tímto reaguje na události z minulých týdnů, kdy došlo k náhlému uzavření Smetanovy síně z důvodu pádu kousku stropního štuku, kvůli kterému orchestr musel zrušit několik koncertních programů. Přidaný koncert se uskuteční 9. května ve Smetanově síni, zahraje na něm v sólovém koncertu Radek Baborák. Dále zazní Orffova Carmina burana s Pražským filharmonickým sborem a skvělými sólisty – Petrem Nekorancem, Marií Fajtovou a Jiřím Rajnišem.

Hold Alfredu Brendelovi ve třech březnových večerech s Bartókem a Srnkou

Mimořádný projekt Hommage à Alfred Brendel vzdá mezi 17. a 19. březnem v pražském Rudolfinu hold jedné z předních osobností současného hudebního světa. Třídenní festival nabízí příležitost osobního setkání přímo s Alfredem Brendelem, který je i ve svých 88 letech stále činorodou osobností, jejíž záběr zahrnuje nejen hudbu, ale také malířství, literaturu či esejistiku. V Praze představí své knihy, bude přednášet o interpretaci Mozarta a nabídne mistrovský kurz.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.