pondělí, 14. červen 2021

Sborové slavnosti přivítají v Hradci Králové vokální soubory

Napsal(a) 

Martinů Voices, foto Daniel Havel Martinů Voicesfoto: Daniel Havel

Po dvouleté pauze se do Hradce Králové vrací festival Sborové slavnosti – Czech Choir Festival Hradec Králové. Letošní ročník festivalu je zaměřen na vokální soubory a komorní sbory. Sborových slavností se ve dnech 17.–19. června 2021 zúčastní devět souborů a sborů z České republiky a Slovenska.

Festival zahájí koncert komorního sboru Martinů Voices, a to ve čtvrtek 17. června od 18 hodin v Kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové s cykly skladeb Giovanniho Pierluigi da Palestrina, Johannese Brahmse, Michaela Tippetta a Bohuslava Martinů. Program koncertu ve dvou kratších vstupech doplní koncertní skupina Královéhradeckého dětského sboru Jitro pod vedením profesora Jiřího Skopala.

V druhý den festivalu se odehrají dva open air koncerty pořádané ve spolupráci s mezinárodním divadelním festivalem Hradec Králové Regiony, s nímž se letos Sborové slavnosti termínově protínají. Oba open air koncerty se budou konat v prostorách Atria Radnice na Velkém náměstí. Od 19 hodin vystoupí hradecké vokální soubory EnRe a Gentlemen Singers, které nabídnou repertoár z oblasti vážné i populární vokální hudby. Následovat bude od 20:30 koncert vokální skupiny For You ze Slovenska, která se zaměřuje na vlastní a cappella aranže známých populárních hitů. Vstupné na oba open air koncerty je dobrovolné.

Poslední den Sborových slavností bude také patřit dvěma koncertům. První z nich začne v 16 hodin ve Sboru kněze Ambrože a vystoupí zde mužská vokální skupina 10men, smíšený vokální kvintet Ensemble Frizzante a mužské vokální kvarteto Q VOX. Festival následně ve 21:40 zakončí open air koncert a cappella sextetu Skety na Letní scéně Klicperova divadla opět pořádaný ve spolupráci s festivalem Regiony. Na sobotní koncerty je rovněž vstupné dobrovolné.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.