čtvrtek, 25. listopad 2021

PKF — Prague Philharmonia vydává nové orchestrální album s hudbou Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů

Napsal(a) 

PKF — Prague Philharmonia vydává nové orchestrální album s hudbou Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů. Zachycuje na něm vztah, jenž vznikl mezi orchestrem a jeho šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem.

Pro nahrávání profilového CD si soubor vybral Symfonii č. 8 G dur op. 88 Antonína Dvořáka a Toccatu e due canzoni H.311 Bohuslava Martinů. PKF — Prague Philharmonia má k těmto skladbám velmi blízko. Dvořákova Symfonie č. 8 byla na programu úspěšného amerického turné PKF a Emmanuela Villauma v roce 2017. Ke skladbě Toccata e due canzoni se PKF vrací po delší době: již v roce 2008 ji přitom nahrála se svým tehdejším šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. Jedinečnost nahrávky přitom spočívá i v tom, že ji PKF — Prague Philharmonia představuje jako svůj vlastní, profilový projekt a za vydáním alba tak nestojí žádný label. Jako hudební režisér na albu spolupracoval hudební producent a držitel Grammy Michael Fine.

Čistě orchestrální repertoár je pro každý orchestr tou nejlepší vizitkou. V každé fázi své historie naši hudebníci nahráli se svými hudebními řediteli orchestrální alba, která odráží unikátní povahu jejich vztahů. Toto album bude druhou symfonickou nahrávkou, kterou během svého působení v PKF — Prague Philharmonia s orchestrem natáčím. Je to pro nás pro všechny velmi důležité, a to i jako svědectví našeho hlubokého vztahu: funkci hudebního ředitele tohoto klenotu české kultury zastávám již pět let,“ uvádí šéfdirigent orchestru Emmanuel Villaume.

Nové CD nahrála PKF — Prague Philharmonia ještě v době, kdy nemohla hrát pro své publikum. Album je k dispozici na streamovacích platformách Spotify a Apple Music, na Supraphonline.cz, Bontonland.cz a také v kamenných prodejnách.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.