čtvrtek, 2. červenec 2015

Ostrava bude v příštích dnech vzdělávat mladé klarinetisty a saxofonisty

Napsal(a) 

Interpretační kurzy v Ostravě 2014 Interpretační kurzy v Ostravě 2014

V několika příštích dnech (2. 7 – 9. 7.) probíhá v Ostravě 14. ročník mezinárodních interpretačních kurzů ve hře na klarinet a saxofon, jehož hlavní součástí jsou odborné přednášky, individuální lekce, výstavy hudebních nástrojů a koncerty mladých hudebníků a lektorů českých i světových. V letošním roce se přihlásilo rekordních 45 účastníků a to z České republiky, Slovenska a Polska, kteří budou v průběhu celého týdne pracovat pod vedením vynikajících hudebníků a pedagogů z celého světa. Své nově získané zkušenosti si budou moci ověřit na veřejném koncertu dne 8. července 2015 od 17:00 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, kde proběhne “hudební maraton” účastníků kurzů.

V letošním roce se o výuku postarají klarinetisté Karel Dohnal a Igor Františák, Arkadiusz Adamski (Polsko) a Jorge Montilla (Venezuela / USA), který je považován za jedenoho z nejlepších klarinetistů amerického kontinentu. Saxofonovou třídu opět povedou Philippe Portejoie (Francie) a také nejvýznamnější polský hráč a pedagog na saxofon Pawel Gusnar z Varšavy. Koncert pedagogů proběhne v úterý 7. července 2015 od 19:00 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, který se bude zaznamenávat pro stanici Vltava. Vstup na všechny koncerty je volný. Více info na fmgartists.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.