čtvrtek, 27. listopad 2014

Daniel Hope se vrací do Prahy, na Jarní GALA Strun podzimu přiveze Vivaldiho

Napsal(a) 

Daniel Hope, foto Harald Hoffmann/DG Daniel Hopefoto: Harald Hoffmann/DG
Festival Struny podzimu již chystá oslavy dvaceti let existence. Jubilejní ročník otevře na jaře 2015 slavnostní Jarní GALA pro Struny podzimu s Danielem Hopem. Britský houslista před rokem nadchl festivalové publikum svým strhujícím vystoupením. Světovou kritikou je považován za vzácně kongeniální osobnost – je brilantním virtuózem, dobrodružným umělcem a inteligentním propagátorem hudby zároveň. „Struny podzimu si pro svůj galavečer nemohou přát povolanější osobnost,” říká umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. „Daniel Hope nás všechny mimořádně okouzlil svou virtuozitou i otevřeným přístupem k hudbě, ne nepodobným konceptu Strun podzimu. Považuji jej za jednu z nejvýraznějších osobností klasické hudby dneška.” 

Slavnostní donátorský galavečer ve prospěch festivalu Struny podzimu se uskuteční 29. dubna 2015 ve Španělském sále Pražského hradu. Daniela Hopea doprovodí všestranný orchestr L'Arte del Mondo z Leverkusenu. Na návštěvníky koncertu čeká ceněný projekt Maxe Richtera Vivaldi Recomposed i další hudební skvosty.

Daniel Hope, foto Margaret Malandruccolo/DG Daniel Hopefoto: Margaret Malandruccolo/DG

Houslový virtuóz Daniel Hope překypuje energickým nasazením, muzikálností, technicky jistou hrou i osobním šarmem. Píše knihy, hudební glosy, scénáře, moderuje televizní i rozhlasové pořady a pořádá nejrůznější hudební projekty a festivaly s invenčním programem. Virtuozita v obvyklém klasickém repertoáru Hopeovi už dávno nestačí, čím dál častěji programově vstupuje na neprobádanou půdu světových premiér a konceptuálních experimentů. List New York Times shrnul jeho přínos současné hudební scéně takto: „Ve světě vážné hudby, který rád maluje kolem svých produktů úhledně nakreslené škatulky, odolává britský houslista Daniel Hope jakékoliv kategorizaci. Hope je přesvědčivý umělec, jeho dílo zahrnuje standardní repertoár, novou hudbu, indické rágy i jazz a klade pečlivý důraz na efektní výsledek. Ve svých nejosobnějších projektech předkládá klasická díla v širším kontextu – nejen co se týče stylů a žánrů, ale i v kontextu historie, literatury a dramatu.“

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.