pondělí, 11. říjen 2021

Americká klavíristka Claire Huangci v Praze vystoupí s mezinárodním orchestrem

Napsal(a) 

Claire Huangci, foto archiv umělkyně Claire Huangcifoto: archiv umělkyně

Claire Huangci, klavíristka a vítězka soutěže Gézy Andy vystoupí ve středu 27. 10. 2021 v Sále Martinů v Praze. Doprovodí ji Komorní orchestr nadace Animato, mezinárodní orchestr vybraných talentů z hudebních univerzit a akademií několika zemí Evropy. V rámci evropského turné se orchestr představí také v Berlíně a ve Vídni.

Ve středu 27. 10. 2021 se od 19:30 představí v Sále Martinů pražskému publiku již potřetí Claire Huangci. Americká pianistka vystoupí po boku mezinárodního Komorního orchestru nadace Animato. Claire je absolventkou prestižního Curtisova institutu ve Filadelfii v USA a vítězkou Chopinovy soutěže v Darmstadtu a Miami. Vystoupila mimo jiné v Carnegie Hall v New Yorku, Konzerthaus v Berlíně, la Salle Cortot v Paříži, Hamburg Elbphilharmonie nebo Symphony Hall v japonské Osace. Je pravidelně zvána na přední hudební festivaly jako jsou Lucerne Festival, Verbier Festival nebo Schleswig Holstein Musik Festival. V Praze provede třetí klavírní koncert Ludwiga van Beethovena.

Komorní orchestr nadace Animato tvoří letos 40 vybraných studentů z akademií a hudebních univerzit v Evropě. Součástí orchestru je také několik profesionálních hudebníků, kteří v orchestru začínali jako studenti a nyní pokračují v roli ambasadorů a pomáhají tak mladším kolegům. Myšlenka vytvoření orchestru z vybraných mladých talentů ze zemí převážně střední a východní Evropy vzešla v roce 2006 od švýcarské Nadace Animato, a projekt se od té doby koná každé dva roky s vybranými sólisty. Letos orchestr vystoupí po náročných přípravách vzhledem k mezinárodní epidemiologické situaci v komorní podobě a po ročním odkladu. Organizace turné ve třech zemích pro mladé umělce několika národností vyžaduje řadu mimořádných opatření včetně osoby druhé dirigentky Holly Hyun Choe, v současné době působící jako asistující dirigentka Tonhalle-Orchester v Curychu.

V rámci evropského turné navštíví orchestr kromě Prahy také St. Pölten, Melk, Berlín a Vídeň. V Praze se orchestr představí v Sále Martinů pod taktovkou mladého britského dirigenta Kevina Griffithse. Na programu zazní kromě již zmíněného klavírního koncertu také předehra k Figarově svatbě W. A. Mozarta a ve druhé půli večera Italská symfonie F. Mendelssohna-Bartholdyho.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.