Aktuality

Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

12. květen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

Koncertní autorské provedení slavnostní mše pro sóla, sbor a orchestr Missa Antiqva v podání barokního orchestru, sólistů a sboru Ars Antiquas zazní v sobotu 15. května od osmnácti hodin v bazilice sv. Jakuba Staršího na Starém Městě Pražském.

V LaFabrice probíhá festival českého jazzu

Od čtvrtka 29. dubna do soboty 1. května proběhne v pražské La Fabrice premiérový ročník festivalu České jazzové společnosti. Během tří večerů divákům představí současnou tvář mladého českého jazzu.

Mladí ladí jazz zná své finalisty

Občanské sdružení Nerudný fest.cz oznámilo finalisty soutěžní přehlídky Mladí ladí jazz, jejíž vítěz získá finanční příspěvek na nahrání studiového alba. O vítězi spolurozhodne publikum v pražském klubu Jazzdock 23. dubna.

Obor Jazzová interpretace na JAMU otevřen, podmínky jsou doplněny

Jak jsme již předběžně informovali na Facebooku HARMONIE, brněnská Janáčkova akademie múzických umění získala akreditaci pro bakalářský studijní obor Jazzová interpretace. Pro českou jazzovou komunitu jde o podstatnou zprávu už jen z toho důvodu, že poprvé v historii je v tuzemsku možné studovat jazz na univerzitní půdě jako samostatný obor. Škola nyní upřesnila podmínky přijímacího řízení a na webu JAMU je již možné podat přihlášku.

Video-rozhovor s Cyrillem Oswaldem o nové desce

V březnovém čísle HARMONIE jste si mohli přečíst profilový rozhovor s holandským saxofonistou Cyrillem Oswaldem, který už rok žije a působí v Praze. Ve dnech 25-27. března pokřtí v pražském Jazz Docku své debutové CD na labelu Animal Music s názvem "The Wrong Present".

Jazztime otevírá podruhé

9. únor 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Jazztime otevírá podruhé

Nový pražský jazzklub sází na dramaturgii renomovaného saxofonisty Štěpána Markoviče i levné vstupné.

V soutěži Nadace Bohuslava Martinů v oboru housle, která proběhla ve dnech 3. - 4. 12. 2009 získal první cenu Michal Sedláček. O druhou cenu se podělily Barbora Valečková a Kristýna Kočová...

Advent v Národním divadle

7. prosinec 2009 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Sérii adventních koncertů, tradiční předvánoční jarmark, ale i speciální vánoční předplatné nabízí v listopadu a prosinci Národní divadlo svým divákům. Každou neděli od 29. listopadu do 20. prosince si vánoční atmosféru...

Ve dnech 04. 12. – 05. 12. 2009 proběhne na Hudební fakultě AMU v Praze v Sále Bohuslava Martinů houslová soutěž Nadace Bohuslava Martinů. Soutěž je veřejně přístupná. Začíná každý den v 9.00 hodin,...

Špičkoví mladí klavíristé v Praze

28. listopad 2009 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Pražská konzervatoř pořádá v sobotu 28. listopadu 2009 od 10 hod. v Sukově síni Rudolfina 4. ročník soutěžní přehlídky „Mladý klavír Pražské konzervatoře 2009“. Zúčastní se jí 12 špičkových klavíristů z České republiky...

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.