Aktuality

Legendární Alfred Brendel uvede přehlídku světové kinematografie

Znáte renesančního klavírního génia Alfreda Brendela i jako poučeného milovníka filmového umění? Pokud ne, nenechte si ujít jedinečnou příležitost mezi 31.březnem a 8.dubnem 2014 v kině Ponrepo!  Kdo zažil Alfreda Brendela i jinak než u piana, ví, že je to muž mnoha obdivuhodných tváří. Umí skvěle střídat polohy upřímné, až akademické vážnosti s momenty stejně upřímné a neodolatelné rozkoše z absurdna světa vezdejšího.

Alexandrova technika

27. únor 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Alexandrova technika

Ve dnech 24. - 27. března a 14. - 17. dubna pořádá mezinárodní institut Prague Music Performance kurzy Alexandrovy techniky, vůbec poprvé v České republice. Lektorkou kurzů bude dr. Karolina Syrovátková. Alexandrova technika je vzdělávací metoda používaná po celém světě po více než 100 let. Pomáhá změnit vadné posturální zvyky, umožňuje zlepšení mobility, držení těla, výkonu a celkové koordinace, poskytuje úlevu od chronických ztuhlostí, napětí a stresu.

Klarinet v Hořicích

26. únor 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Klarinet v Hořicích

Ve dnech 3. až 6. 4. 2014 se uskuteční v Hořicích druhý ročník Mezinárodní klarinetové soutěže Czech Clarinet Art. Vloni se soutěže zúčastnilo ve čtyřech věkových kategoriích 92 klarinetistů z 23 zemí. Porota: Sergio Delmastro, Milan Řeřicha, Milan Polák, Vít Spilka, Jérôme Comte, Paolo Beltramini, Aleksandar Tasić, Carlos Cespedes. Info: www.czechclarinetart.cz, www.artmanagement.cz.

Mistrovské klarinetové kurzy

21. únor 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Mistrovské klarinetové kurzy

Konzervatoř v Praze ve spolupráci s agenturou ART & MANAGEMENT, Czech Clarinet Art a pod záštitou Velvyslanectví švýcarské konfederace v ČR pořádají 31. 3. – 2. 4.2014  Mistrovské klarinetové kurzy a 2. 4. 2014  v 19:00 hod. v novém sále Pražské konzervatoře slavnostní koncert Paola Beltraminiho a Milana Řeřichy.  Jako hosté na koncertě vystoupí prof. Milan Polák a prof. Ludmila Peterková.

Bonifantes odjíždějí na turné po Kanadě a USA

Již 19. února vyráží Chlapecký sbor BONIFANTES na další koncertní turné. Po úspěšném turné v Thajsku se nyní chystá na cestování po Kanadě a USA, kam se vrací po sedmi letech reprezentovat nejen Pardubice, ale celou Českou republiku. Intenzivní pěvecká příprava probíhá již půl roku a zpěváci za sebou tak mají desítky hodin zkoušení, díky kterým jsou nyní připraveni podat za oceánem ty nejlepší výkony a současně hlasově a fyzicky ustát pětitýdenní cestu.

Pozdní Verdiho oslava

12. únor 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Pozdní Verdiho oslava

Putovní výstava Pocta Giuseppe Verdimu k dvoustému výročí narození, iniciovaná a z části i zaplacená Ministerstvem kultury Italské republiky, navštívila prostřednictvím příslušných italských kulturních center od konce roku 2011 řadu zemí světa. Bohužel pozdě byl  od 23. ledna do 13. února Italský kulturní institut, sídlící v bývalém paláci rodu Thun – Hohenstein v Praze, codou celého projektu.

Unikátní audiovizuální představení s Clarinet Factory, Alanem Vitoušem a Petrem Niklem zaútočí na lidské smysly

Neopakovatelná hra zvuků a světel prostupujících do hlubin lidské fantazie utvoří během dvou únorových večerů v Českém muzeu hudby nový umělecký příběh. 12. a 13. února se zde na míru prostoru odehraje...

Unikátní audiovizuální představení s Clarinet Factory, Alanem Vitoušem a Petrem Niklem v příštím týdnu dvakrát zaútočí na lidské smysly

Neopakovatelná hra zvuků a světel prostupujících do hlubin lidské fantazie utvoří během dvou únorových večerů v Českém muzeu hudby nový umělecký příběh. 12. a 13. února se zde na míru prostoru odehraje ojedinělé audiovizuální představení Hudba z ticha, které skloubí přednes multižánrového tělesa Clarinet Factory a perkusisty Alana Vitouše s vizuálními kreacemi výtvarníka a performera Petra Nikla.

Začátek Roku české hudby je ozdoben mimořádným českým úspěchem v zahraničí!

Prestižní francouzské ocenění Diapason d´Or získal za své nejnovější CD světově uznávaný pražský barokní orchestr a sbor Ensemble Inégal a jeho dirigent Adam Viktora. Tento velký úspěch sklidil za světovou premiéru Velikonoční mše Missa Paschalis z pera českého barokního génia Jana Dismase Zelenky, jehož hvězda v posledních letech strmě stoupá. Ensemble Inégal získává toto významné ocenění za nahrávky Zelenkovy hudby již potřetí, což je zcela unikátní úspěch nemající v českém kontextu obdoby.

Tiburtina Ensemble a Trio Davida Dorůžky vydávají vyjímečné album Apokalypsis

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble, jediný svého druhu v Čechách, se specializuje se na interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Pro unikátní program Apokalypsis vybrala umělecká vedoucí souboru Barbora Sojkovádíla ze španělského středověkého rukopisu Codex Las Huelgas. Projekt je programově spojen tématem novozákonní knihy Zjevení sv. Jana (Apokalypsa), z níž čerpá i svůj název a z níž čerpali též doslovně i volně autoři zhudebněných textů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.