Aktuality

Dvořákovo Requiem zahájí 11. ročník SHF

13. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Dvořákovo Requiem zahájí 11. ročník SHF

Requiem Antonína Dvořáka zahájí 11. ročník Svatováclavského hudebního festivalu (SHF), který letos proběhne poprvé v novém termínu od 1. září do 28. září. „Hlavním důvodem, který nás přivedl ke změně tradičního termínu konání festivalu, je snaha zvýšit komfort hudebníků i návštěvníků. Všechny koncerty se odehrávají v kostelích, kde teplota v říjnu bývala často na hranici přijatelnosti, a několikrát hrozilo, že kvůli tomu budeme muset koncert dokonce zrušit.

Majitel Beethovenova prstenu vystoupí s Janáčkovou filharmonií

Protagonistou koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava 20. března 2014 bude vynikající hornista Přemysl Vojta. V jeho podání posluchači ve společenském sále Domu kultury města Ostravy vyslechnou Koncert pro lesní roh č. 2 Es dur z pera Richarda Strausse. Kromě této sklady se mohou těšit na Haydnovu Symfonii č. 6 s podtitulem Ráno a Beethovenovu Symfonii v pořadí rovněž šestou tzv. Pastorální. Orchestr bude řidit Leo McFall.

Nová hudba – tak trochu jiná káva!

12. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Nová hudba – tak trochu jiná káva!

Orchestr BERG osvěžil začátek roku (a Roku české hudby) atraktivní prezentací žhavé současnosti. Sedmý ročník soutěže NUBERG představil čerstvé novinky mladých českých skladatelů a přitáhl pozornost veřejnosti k současné hudbě mimo jiné díky interaktivní instalaci originálního sluchomatu. Na internetu se k nové hudbě mohl dostat doslova každý, společně se svými učiteli si ji poslechly i děti a studenti středních škol.

10 let Gentlemen Singers v Hradci Králové

10. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
10 let Gentlemen Singers v Hradci Králové

Vokální soubor Gentlemen Singers slaví v koncertní sezóně 2013/2014 deset let od svého založení. Tento královéhradecký vokální soubor dosud absolvoval více jak 500 vystoupení ve 20 zemích na 4 kontinentech, vydal 6 samostatných CD a účinkoval v desítkách rozhlasových a televizních pořadů.

Pardubické hudební jaro 2014

10. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Pardubické hudební jaro 2014

Sérii dvanácti koncertů otevřel festival Slavnostním zahajovacím koncertem ve čtvrtek 6. března. Vynikající výkon Komorní filharmonie Pardubice, dirigenta Petra Altrichtera a klavíristy Adama Skoumala odměnilo publikum v zaplněné Sukově síní Domu hudby nekončícím potleskem a několikanásobným standing ovation.

Navštivte nás na našich nových webových stránkách!

Rozhovory, reportáže, studie a kritiky ze světa klasické hudby, world music a jazzu najdete nyní na našich nových webových stránkách www.casopisharmonie.cz

Pětice sólistů a Stravinského balet Pulcinella na nedělním koncertě PKF - Prague Philharmonia

Na pětici renomovaných instrumentalistů a pěvců či zřídkakdy uváděný balet jedné z největších a nejvíce inspirativních osobností hudby 20. století Igora Stravinského s názvem Pulcinella láká šestý orchestrální koncert PKF – Prague Philharmonia.

Janáčkovci s Veverkou

5. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Janáčkovci s Veverkou

Janáčkův komorní orchestr, který vystoupí na komorním koncertě 10. března 2014 od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy, není třeba ostravskému publiku zvlášť představovat. Navíc se představí - dalo by se říci na domácí půdě, neboť drtivá většina členů tohoto komorního ansámblu byla či je členy Janáčkovy filharmonie Ostrava, včetně uměleckého vedoucího Jakuba Černohorského, který je koncertním mistrem JFO.

Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA

Chlapecký sbor Bonifantes má za sebou prvních sedm dní svého téměř pětitýdenního koncertního turné po USA a Kanadě, na kterém jej čeká více než 30 koncertů a 7000 ujetých kilometrů. Po týdnu cestování po Kanadě se sbor přesunul do zasněženého Maine.

Legendární Alfred Brendel uvede přehlídku světové kinematografie

Znáte renesančního klavírního génia Alfreda Brendela i jako poučeného milovníka filmového umění? Pokud ne, nenechte si ujít jedinečnou příležitost mezi 31.březnem a 8.dubnem 2014 v kině Ponrepo!  Kdo zažil Alfreda Brendela i jinak než u piana, ví, že je to muž mnoha obdivuhodných tváří. Umí skvěle střídat polohy upřímné, až akademické vážnosti s momenty stejně upřímné a neodolatelné rozkoše z absurdna světa vezdejšího.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.