Aktuality

Se začátkem nového akademického roku si katedra hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze připomíná 20. výročí založení oboru Sbormistrovství, u jehož zrodu stál a který po 12 let vedl prof. PaedDr. Jiří Kolář.

Výstava

20. říjen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce připravilo poutavou výstavu s názvem “Zrzavý Martinů” zaměřenou na umělecké přátelství poličského skladatele s malířem Janem Zrzavým.

Gala

20. říjen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Gala

Jazzová diva Dee Dee Bridgewater bude 2. 4. 2011 hvězdou druhého ročníku Jarního GALA pro Struny podzimu. Donátorský galavečer naváže na loňskou úspěšnou premiéru, kdy ve prospěch festivalu vystoupil v pražském Obecním domě legendární Bobby McFerrin.

Struny dětem – Interaktivní víkend pro děti v rytmu Strun podzimu

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat.

Uzávěrka soutěže O2 Extra šance o nejlepší cover verzi je již za 2 týdny

Pouhé 2 týdny mají kapely, DJs, orchestry, sbory a další hudební experimentátoři na přihlášení do soutěže Strun podzimu O2 Extra šance. Kreativní kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč.

Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson natočili v New Yorku vynikající triové album v netradičním obsazení

V pondělí 20. září 2010 vychází na labelu Animal Music (a téhož dne bude v New Yorku pokřtěno) album „It‘s About Time“, které v netradičním a podle všeho dosud nepoužitém obsazení jazzového tria natočili Najponk...

Sedmnáctý ročník Podzimního festivalu duchovní hudby Olomouc se bude konat od 25. září do 23. října 2010. „Přestože letošní finanční situace donutila jak partnery, ...

Lávka River Stage: Pod Karlovým mostem vyrostl amfiteátr na vodě

Po celý srpen probíhá na speciálně postavené scéně na hladině Vltavy mezi pražským klubem Lávka a Karlovým mostem festival . Program v „prvním amfiteátru pod Karlovým mostem“ probíhá denně kromě pondělí vždy od půl deváté večer.

Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

12. květen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Koncertní provedení mše Missa Antiqva tuto sobotu

Koncertní autorské provedení slavnostní mše pro sóla, sbor a orchestr Missa Antiqva v podání barokního orchestru, sólistů a sboru Ars Antiquas zazní v sobotu 15. května od osmnácti hodin v bazilice sv. Jakuba Staršího na Starém Městě Pražském.

V LaFabrice probíhá festival českého jazzu

Od čtvrtka 29. dubna do soboty 1. května proběhne v pražské La Fabrice premiérový ročník festivalu České jazzové společnosti. Během tří večerů divákům představí současnou tvář mladého českého jazzu.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.