Aktuality

Nový koncertní sál Pražské konzervatoře byl 9. března otevřen slavnostním koncertem. Škola dostala ke svým 200. narozeninám akusticky i vizuálně kvalitní prostor.

Pěvecká legenda: Sopranistka Magda Olivero - 101 let

25. března 2011 oslaví 101 let legendární sopranistka Magda Olivero, jedna z nejvýznamnějších italských interpretek velkých postav verdiovského a veristického repertoáru ve 20. století.

Dee Dee Bridgewater a Bobby McFerrin si do nového roku nesou nominace na Grammy a míří za českými fanoušky

V průběhu dvou jarních týdnů se v České republice vystřídají hned dvě světové hvězdy první velikosti – Jarní GALA pro Struny podzimu ozdobí jazzová diva Dee Dee Bridgewater a k 10. jubileu JazzFestuBrno přijede „pogratulovat“ Bobby McFerrin.

Prosincová Harmonie s přílohou

23. listopad 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Prosincová Harmonie s přílohou

Vánoční vydání časopisu Harmonie, které(á) vychází 29.11.2010 obsahuje CD bonus - Pocta Smetanovu kvartetu.

Druhým ročníkem pokračuje výjimečný projekt s názvem Symfonický orchestr YouTube 2011. Mladí hudebníci z celého světa budou posílat ukázky svého umění na YouTube.

Bachova opera Amadis de Gaule  zazní v koncertním provedení v Praze a Bratislavě

Francouzské instituty v Praze a Bratislavě a Palazzetto Bru Zane (Centrum pro francouzskou romantickou hudbu) se spojily, aby znovu oživily toto lyrické mistrovské dílo. Opera v koncertním provedení pro sedmdesát umělců...

Medaile pro Vladimíra Válka

1. listopad 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Mezi 15 osobnostmi, kterým prezident Václav Klaus udělil 28. 10. 2010 Medaili Za zásluhy, byl i Vladimír Válek, který je od roku 1985 šéfdirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu...

Kühnův dětský sbor oceněn v Arezzu

20. říjen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Kühnův dětský sbor zvítězil suverenním způsobem v italském Arezzu. V tomto hudebním svatostánku je každoročně organizovaná mezinárodní sborová soutěž ‘Guido d’Arezzo‘, které se zúčastňují přední amatérské sbory z celého světa.

Se začátkem nového akademického roku si katedra hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze připomíná 20. výročí založení oboru Sbormistrovství, u jehož zrodu stál a který po 12 let vedl prof. PaedDr. Jiří Kolář.

Výstava

20. říjen 2010 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce připravilo poutavou výstavu s názvem “Zrzavý Martinů” zaměřenou na umělecké přátelství poličského skladatele s malířem Janem Zrzavým.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.