Aktuality

Nicholas Payne v těchto dnech v Brně

31. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Nicholas Payne v těchto dnech v Brně

V rámci příprav konference k Roku české hudby navštíví v těchto dnech Brno a Ostravu Nicholas Payne, ředitel asociace Opera Europa (OE). Jedná se o profesionální asociaci, která rozvíjí spolupráci mezi evropskými operními domy a festivaly. Jejími členy je 142 divadel a festivalů z celkem 37 zemí. OE má velký přesah své působnosti v oblasti opery po celém světě.

PKF - Prague Philharmonia připomene ve společnosti Jiřího Bělohlávka jubilanty Roku české hudby

Jedním z vrcholných momentů 20. sezony PKF – Prague Philharmonia se stane dubnový koncert pod taktovkou nejrespektovanějšího českého dirigenta a zároveň zakladatele orchestru, Jiřího Bělohlávka. Druhý z výjimečných koncertů sezony, který těleso pořádá ve středu 9. dubna od 19.00 hodin na Pražském hradě, zve také nyní k poslechu do působivých prostor Španělského sálu.

Na hereckou akci hudebníků, vizuální efekty a neobvyklou zvukovou dimenzi láká aprílový koncert Krásy dneška

Kontroverznímu skladateli, který ovlivnil Beatles nebo Pink Floyd a dokonce stál u zrodu stylu techno, bude zasvěcen program dalšího koncertu Krásy dneška, který zve na první dubnový večer do Experimentálního prostoru NoD.

Dřevěný Kristus favoritem FOKu

22. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Dřevěný Kristus favoritem FOKu

Na kterou skladbu v originálním programu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK připravovaného na středu a čtvrtek 26. a 27. března do Smetanovy síně Obecního domu upozornit především?  V konkurenci Klavírního koncertu g moll Antonína Dvořáka a První symfonie Dmitrije Šostakoviče totiž obstojí i dílo českého skladatele Jana Hanuše Dřevěný Kristus.

Ředitelka festivalu Letní slavnosti staré hudby Markéta Semerádová rytířem

Dne 19. března 2014 převzala PhDr. Markéta Semerádová z rukou francouzského velvyslance J. E. Jean-Pierra Asvazadouriana Řád umění a literatury (Ordre des Arts et des Lettres) v hodnosti Rytíř. Slavnostní předání proběhlo v sídle francouzského velvyslanectví v Buquoyském paláci na Malé Straně v Praze.

Dvořákova Praha nabídne Zimermana, Repina, Mehtu a Izraelskou filharmonii

Nebývalou koncentraci světových orchestrů a hvězdných sólistů nabídne letos mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha oslavující již sedmým rokem génia české hudby. Od 8. do 22. září zavítají do Prahy věhlasná hudební tělesa jako Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského s Vladimirem Fedosejevem nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie, Komorní orchestr Vídeň-Berlín.

Marin Limič poprvé v Česku

19. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Marin Limič poprvé v Česku

V neděli 30. března 2014 ve 20:00 hod vystoupí poprvé v České republice chorvatský pianista Marin Limič. Koncert se uskuteční v Sále Bohuslava Martinů na HAMU.

Smiřické svátky hudby - festival tónů, vizí a pozitivní energie

Smiřice u Hradce Králové se v roce 2003 staly místem konání 1. ročníku velikonočního huůdebního festivalu Smiřické svátky hudby, u jehož zrodu stál královéhradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený, spolu se smiřickým starostou Lubošem Tuzarem. Rok předtím přivedl J. Svěceného do Smiřic tamní ředitel ZUŠ, který se hudbě učil u houslistova dědečka. Vešli do zámku a po otevření dveří do nádherné zámecké kaple Zjevení Páně bylo jasno – místo jako stvořené pro velikonoční hudební festival!

Poslední soud hříšníka a spravedlivého U Šimona a Judy

Cyklus koncertů FOK Stará hudba ve staroměstském kostele sv. Šimona a Judy zažije v úterý 18. března jeden z vrcholných večerů této koncertní sezóny. Orchestr a vokální soubor Capella Regia Praha v čele s dirigentem Robertem Hugem zde představí v novodobé premiéře působivé velikonoční oratorium českého skladatele Františka Xavera Richtera „Iudicium peccatoris et homini iusti“ – v českém překladu „Poslední soud hříšníka a spravedlivého“. Koncert natočí Český rozhlas.

Přichází měsíc (s) Mladí Ladí Jazz!

14. březen 2014 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Přichází měsíc (s) Mladí Ladí Jazz!

Měsíc jazzu, měsíc workshopů, měsíc koncertů zahraničních hvězd i mladých talentů startuje již 30. března! Mladí Ladí Jazz přichází opět po roce uspokojit žíznivé touhy svých návštěvníků po kvalitní a originální hudbě. Letos slaví festival jubilejní pátý ročník a s ním vás zaplaví největší a nejzajímavější program v celé historii festivalu.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.